| WeedForever a întrebat:

Salutare tuturor! Am 16 ani si nu am avut o relatie pana in prezent desi mi-as dori, iar de asemenea am tinut mult sa am primul sarut cu un baiat de care sa fiu totusi legata. Din decembrie, l-am cunoscut pe X, cu care m-am inteles, am vorbit si care imi zicea ca vrea sa mai iesim. Vorbea cu mine despre problemele mele si chiar vroia sa imi dea sfaturi.Recunosc ca a inceput sa imi placa de el. O perioada nu am mai prea vorbit, apoi din nou am vorbit. Prieteni apropriati il cunosc foarte bine, asa ca stiam ca nu e o persoana rea. Acum am ajuns sa il mai cunosc si chiar e ok.
La o petrecere, a zis ca ma place si ne-am sarutat. Eu nu prea am stiut cum sa reactionez, sunt timida si fara experienta. Nici nu eram sigura daca asta e ceea ce vreau. Am continuat sa il sarut, dar stiu ca totul a fost awkward. Dupa 2 zile ne-am intalnit sa vorbim si printre altele m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna, i-am zis ca as vrea sa ne mai intalnim si sa facem lucruri impreuna pentru ca sincer nu stiam asa multe despre el si nu pot sa ma arunc intr-o relatie fara sa am o baza. Am mai vorbit, am mai iesit, am ras pe chat, a zis ca vrea sa imi arate un loc special pentru el. Si mie chiar a inceput sa imi placa pe bune de el, eram acum sigura pe ce simt, chiar daca nu a trecut decat o saptamana jumate. Apoi, am simtit ca s-a racit brusc, nu a vrut sa imi zica ce are, dar stiam ca ceva nu e ok. Astazi, una dintre prietenele mele de incredere mi-a zis ca e cu el. Il placea de mai demult, dar s-a retras pentru ca a crezut ca el pe mine m-a ales. Nu stiu exact ce s-a intamplat si nu cred ca as vrea sa stiu, dar chiar ma simt ranita. Nu sunt suparata pe ei, ci me mine, pentru ca ma simt proasta si nu stiu daca am facut ceva gresit si ce anume. V-as ruga sa ma sfatuiti cum sa reactionez in aceasta situatie, pentru ca vreau sa trec peste, dar ma simt extrem de ciudat si nu stiu ce sa fac ca sa ma simt mai bine. Nici nu stiu acum cum sa ma comport fata de el, inca ma ignora.
Ce ma sfatuiti sa fac?

3 răspunsuri:
| gabriel87000 a răspuns:

.auzi la ani astia ce crezi ca te poti astepta de la un baiat? normal ca ai incercat sa vezi cum e.toate au un pret.mai lasa sa cresti un pic. pana devi majora cu capul pe umeri

| Analisse a răspuns:

Wow! Mi-au dat lacrimile... Am trecut prin ceva foarte asemănător. So, prietena ta "de încredere" nu e chiar aşa de încredere. Dacă ţi-ar fi fost prietenă nu ar fi facut asta oricât de mult i-ar fi plăcut de el. Ştii... Se vor despărţii la un moment dat. Şi daca X chiar ţine la tine te va băga în seama iar. Şi cel mai "şmecher" baiat are toate fetele, dar iubeşte una singură. Momentan nu te mai gândi la asta. Încearcă să nu te bagi în relaţia lor. E mai bine aşa. "Capul plecat de sabie nu-i tăiat". Stiu laughing Pare aiurea chestia asta. Şi chiar dacă nu se va întoarce, până la urmă a deschis multe uşi pentru tine domnul X. [Pups :*]

| Deea36 a răspuns:

Ca sa uiti de despartire, iesi mai mult cu prietenele. Eu asa am trecut peste despartirea de un baiat, dupa care credeam ca o sa sufar foarte mult, dar intr.o saptamana mi.a trecut =) Si incearca sa vorbesti cu el, ca sa lamuresti situatia, chiar daca la inceput nu o sa te bage in seama sau o sa te ignore.