| jssfou a întrebat:

Salutare tuturor. Am o dilema: imi place de o fata si am si numarul ei de telefon dar ma retine ceva cand vreau sa o sun ca sa o invit la un suc de exemplu si nici nu stiu daca are prieten. Ma puteti ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Invinge-ti timiditatea! Sun-o si vorbeste cu ea. Chiar daca te refuza, nu fi dezamagit, mai sunt si alte fetewinking Oricum succes!

8 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca i'ai spune asta in fata happy

| rockaholic a răspuns:

O suni pe dimineaţă şi o întrebi: Nu ai vrea să vii la un suc cu mine? Fac eu cinste.
Tu trebuie să faci cinste pentru a părea interesat. Apoi la suc pune-i întrebări pe ocolite gen: Ce îţi place la un băiat?
Trecem de etapa asta si întrebăm dacă are prieten.
După asta e timpul să o întrebi dacă vrea o relaţie şi dacă vrea să fie cu tine.

Sper că te-am ajutat.

Last...Anniluzzis.

| AlinaMarianaIipc a răspuns:

Pai...Nai sa te duci sa abordezi fata din prima! Tatonati putin imprejurarile! No suna din prima, nu sti cum va reactiona! Schimbati cateva vorbe fata-n fata pentru at-i da seama ce fel de persoana e si sa stii cum s-o abordezi! Incepe sa ii ceri id-ul de messenger! Apoi incepeti sa dezvoltati subiecte interesante pentru ea care-i sa-i distraga atentia! Dupa putin timp de tatonat invit-o in oras ori o suni sau o inviti pe mess iar varianta alternativa invit-o fata-n fata! Bafta!

| faranumexD a răspuns:

Pai daca chiar iti place de ea, iti asumi un posibil risc si o sunismug
ce pierzi? poate un refuzhappy
nu`i problema.nu doar ea existawinking
o intrebi daca are planuri pentru [ziua respectiva] si daca i.ar place sa iesiti la cinema sau la suc.cum ai zis utongue
spune. i ca ti-ar face ziua mai senina love struck
alt argument nu prea stiulaughing
fii curajos \m/
fundita? puppy dog eyes

| JustLiveYourLife a răspuns:

Pai la inceput o poti suna si o poti invita la un suc ca intre amiciwinking apoi daca accepta, in timp ce sunteti la suc incerci sa afli daca are prieten daca nu are, ai cale libera. Daca are prieten sau daca nu accepta sa iesiti la suc, asta e.

| Mihaela_3488 a răspuns:

Sunt de acord cu Alina. Ai face bine sa te apropii de ea, dar nu intr-un mod foarte rapid. Ia-o incet.

| jssfou explică:

Tin sa mai precizez ca ea m-a ajutat pe mine cu ceva si eu i-am zis ca trebuie sa fac cinste cu un suc happy (sper ca am procedat bine)

| jssfou explică:

Revin
Am sunat-o intr-un final si am inceput sa o intreb ce mai face etc si am intrebat-o daca are timp maine(duminica) sa mergem la un suc si mi-a zis ca ea nu obisnuieste sa iasa duminica deci nu vrea, cel putin asa cred eu. NEXT! happy