| LucianAndrei99 a întrebat:

Salutare tuturor, am o problema ce ma macină de ceva timp, am 21 de ani, acum 2 ani am terminat liceul, pe la vârsta aia eram pe alta planeta și nu știam ce pot sa fac în continuare, asa ca m-am angajat, în decursul celor 2 ani mi-am dat seama ce vreau sa fac, imi plac animalele și as vrea sa încep o facultate veterinară, întrebarea e următoarea, credeți ca la 21 de ani e târziu sa încep o facultate? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Nu, nu este tarziu sa incepi o facultate. Facultatea de medicina veterinara e o facultate de 6 ani in timpul careia nu poti sa lucrezi. Nu e nici ieftina si concurenta pe locurile la buget e acerba. E o facultate care presupune foarte mult invatat. Daca esti dispus sa faci sacrificiile astea e ok, nimic nu se comoara cu un job care iti face placere. Poti sa te reorientezi pe alte domenii care tot presupun munca cu animale: dresor, frizer de caini, crescator, poti sa deschizi o pensiune pentru caini/pisici/hamsteri/broate testoase/perusi, etc., depinde doar de tine.

| Mynameis93 a răspuns:

Da,dacă ai inițiativă, de ce nu?

| rodriguesro a răspuns:

Nu e tarziu. Da-i drumul si fă facultatea care-ti place iar daca mai există si pasiune pentru ceea ce faci o sa ai satisfacții pe masură.