| DeliaCute a întrebat:

Salutare tuturor! Am o problema destul de apasatoare... Intr-o zi eram la pregatire (scolara) cu baiatul pe care Il place si ceilalti colegi. Eu m-am asezat prima pe randul din mijloc,el s-a asezat pe partea mea pe celelalt rand,exact in acceasi banca. La Ora anterioara am ras, cand i-am imprumutat in creion mi-a multumit zambindu-mi si apropiandu-si capul de mine(ne aplecam intre banci). Dupa aceea m-am luat la cearta cu un baiat (nu am vorbit vulgar) si el a tipat in gura mare ca Il plac. el nici macar nu a salutat si a plecat. De atunci cand ma vede pe hol nu ma saluta si nici nu ma baga in seama (pentru dumnezeu aunt invizibila?). ce credeti ca ar trebui sa fac si care este motivul plecarii lui?

10 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Buna! Cred ca deoarece a aflat ca-l placi, vrea sa te tina "departe"ca sa nu-ti dea sperante desarte. Probabil el nu iti impartaseste sentimentele, iar cea mai buna solutie a fost, pentru el, sa te ignore.

| DeliaCute explică (pentru Kitty):

Multumesc de raspuns! Eu nu i-am zis nimic, nici nu i-am facut "ochi dulci", pur si simplu am fost normala. de ce ar trebui sa ma indeparteze? Si mai exact ce sentimente ar avea de impartasit cu mine? Suntem in clase diferite (eu in A el in B). Nu prea vorbim pe holuri... Doar ne vedem. Ce ar trebui sa fac? Multumesc mult pentru ajutor. sper ca nu te deranjez.

| SkyPilot a răspuns:

Iti ceri scuze baiatului pentru ceea ce s-a intamplat, chiar daca nu crezi ca e vina ta, si ii spui ca tu il apreciezi si ai dori sa aveti o relatie nomala. De acolo ma departe te descurci tu sa il cuceresti.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu stiu, dar e penibil ca a tipat in gura mare. Bafta cu el, si cu altii de speta lui!

| DeliaCute explică:

laughing) la ce te referi? (nu ca nu as stii, dar am o banuiala)

| ilknur a răspuns:

Buna, probabil ca si el te place si acum ca a aflat ca si tu simti ceva pentru el i se pare mai greu sa vorbeasca cu tine, poate ca ii e teama sa nu se faca de ras, cel mai bine ar fi daca ai vorbi cu el si i-ai cere sa iti explice de ce se poarta astfel, dar ai grija sa nu fii prea dura cu el, succes!

| anitzafetitza a răspuns:

Off sunt intr o situație destul de asemănătoare! sad

| DeliaCute explică (pentru anitzafetitza):

Daca vrei vorbim pe messenger... Daca vrei, da-mi mesaj cu adresa ta.

| anitzafetitza a răspuns:

Delia cute da mi tu te rog mesaj cu adresa ta :* nu prea ma descurc laughing)

| DeliaCute explică (pentru anitzafetitza):

Italy.narcisa@yahoo.com, nu merge in mesaj, e nine si as a laughing