| Strutul112 a întrebat:

Salutare tuturor! :-) ce vroiam sa va va întreb....Peste putin timp este ziua unei fete împlinește 18 ani si vreau sa ii iau un buchet de trandafiri problema este ca nu stiu câti trandafiri sa fie in buchet...18 sau 19? Unii spun ca numere pare se dau la morți sau ca nu stiu ce...va rog Mult sa ma ajutați... :-)

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ia-i 19, in Romania se zice ca numarul par se duce la morti.

| Strutul112 explică (pentru SkyPilot):

Ai avut mare dreptate happy multumesc încă o data am luat 18 roșii si unu alb :

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

17.

| Strutul112 explică (pentru neutrino):

Daca face 18 sa ii dau 17?straight facedau înapoi ...cu 19 macar merge inainte

| neutrino a răspuns (pentru Strutul112):

Nu se ofera unei femei un numar de flori mai mare decat varsta. Daca doresti ii poti oferi un buchet mare de flori, in numar impar, care sa nu aiba legatura cu anii ei.