| Unuseranonim a întrebat:

Salutare tuturor! Pentru cei care au invatat spaniola (daca sunteti pe platforma desigur) ati putea sa-mi recomandati o carte de gramatica a limbii spaniole? Daca se poate? Mi-ar fi de mare ajutor, deoarece nu stiu de unde sa incep!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea aceasta :-> https://www.emag.ro/......47BBM/,în afară de gramatică conţine şi exerciţii. Eu am învăţat lb. spaniolă "după ureche" în copilărie, vizionând telenovele. La gramatică nu mă pricep dar pot purta o conversaţie verbală.