| aLexyKuu a întrebat:

Am o intrebare pentru voi, sper sa raspundeti la ea.
Ideea este in felul urmator:
Clasa a 7-a,ma transfer la o alta scoala,toate bune frumoase. ma imprietenesc cu o fata de care imi place foarte mult(de la mine din clasa). Dar eu sunt putin mai timid.Iar cand vreau sa vorbesc cu ea si vreau sa ii spun ca imi place de ea incep sa rosesc,bag capul in pamant si pun o intrebare prosteasca de imi vine pe moment sau spun o gluma fara niciun sens. Si ma face sa ma simt foarte foarte prost.
Stam in acelasi cartier,nu prea ne cunoastem,dar cand suntem singuri,nimeni pe langa noi,este deschisa cu mine,vrea sa ma cunoasca, iar cand sunt celalalte fete langa ea. parca nici nu ma cunoaste.
Mereu cand vorbesc cu ea ne simtim excelent, radem
glumim.etc.
Credeti ca voi avea vreo sansa cu ea?
Tin sa mentionez ca * nu prea sunt sanatos *. In sensul ca atunci cand am chef de caterinca mi-e frica sa nu o supar cumva cu o gluma tampita.
Si specialitatea mea. Sunt raraitlaughing

Funda celui mai bun raspuns.
PEACE!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata e deschisa cu tine si te incurajeaza,ba mai mult,e si discreta,pastreaza pentru ea micul vostru secret si nu da ocazia celor din jur sa comenteze si/sau sa va ironizeze.
Ce-ar fi sa-ti gasesti un strop de curaj? Pentru ca azi ii spui o glumita,maine te inrosesti si poimaine vezi cum pleaca cu altul mai curajos,de mana...n-ar fi pacat?
Sincer, cred ca esti foarte haios cu raraiala ta, eu o punctez ca avantaj!
Dezgheata-te, te rog, tie iti faci un bine.
Si ei!
happy

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Deja mi te imaginez laughing mă, normal că ai şanse cu ea!winking continuă aşa dar nu mai fi timid.

| Caddillac a răspuns:

Fa-ti curaj si vorbeste-i, nu fii mut, fii tu insuti si daca te place asa cum esti e binewinking.
Daca, chiar nu ai curajul sa ii spui in fata ce simti, mai asteapta pana prinzi mai multa confidentialitate cu ea, sau spune-i pe mess (ceea ce nu iti recomand, pentru ca, cand ai sa o vezi, o sa iti fie rusine si sa te mai uiti la ea, e mai bine sa-i spui in fata)

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru Caddillac):

Scuza-ti ca ma bag ca musca in lapte, dar vreau sa spun ca din raspunsul tau am invatat ceva big grin.Si chiar ai dreptate. Daca ii spui unei fete ca iti place de ea si te dastainu-i pe facebook...o sa iti foarte, foarte rusine.Eu chiar ma pregateam de asta.dar acum ma gandesc la altceva. Mersiwinking

| Caddillac a răspuns (pentru BpBycaBestEVer):

Vorbesc din experienta personala, daca esti timid si ii mai spui si pe mess e rau laughing))
Cand vorbesti cu fata pe mess sau facebook te simti ca si cum ai vorbi cu "altcineva" iar cand va ve-ti vedea fata-n fata o sa ramai statuie laughing

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru Caddillac):

Ai dreptate.Si e cam si cazul meu big grin Sunt foarte timid...Si m-am gandit eu asa ...ca daca imi e rusine fata in fata e mai bine pe facebook/mess.Dar na acum mi-am dat seama ca iese nasol happy

| aLexyKuu explică:

Of,daca as putea sa va dau la toti 3 funda; 3 dar o voi da lui @greece12
Multumesc pentru tot, now she's my gf love struck