| νєησм a întrebat:

Salutari,am si eu o problema, gravitatea ei insa nu o stiu.
Penisul meu este normal:urinez normal, ejaculez normal capul iese in afara daca doresc dar asta doar cand nu am erectie.Cand am erectie nu reusesc sa scot capul penisul in afara, doar foarte putin adica asa cat se poate vedea pielea capului si orificiul pe unde urinez si ejaculez.
Credeti ca este o problema grava? Nu cred ca este fimoza deoarece capul penisului iese in afara atunci cand nu am erectie. Ceva raspunsuri? Pe cei cu misto-uri ii voi ignora.

2 răspunsuri:
| νєησм explică:

Am uitat sa va spun, am doar 14 ani, adica fac pe 7 Oct.

| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul tau este afectat de boala denumita FIMOZA. Din ceea ce ai precizat in intrebarea ta, se poate aprecia ca afectiunea este destul de grava/severa probabil de gradul 2 spre 3 sau chiar de gradul 3 din cele 4 grade de clasificare. Este absolut necesar sa te prezinti la un cabinet de Urologic pentru a fi consultat de catre medicul urolog specialist, fiindca doar acesta poate sa-ti evalueze corect starea reala a bolii care iti afecteaza penisul.
Pentru a intelege despre ce este vorba de fapt, citeste urmatorul raspiuns comentariu transmis unui alt baiat aflat in situatia ta :
https://www.tpu.ro/......i-cand-ma/
Multa sanatate!