| 1Qitu a întrebat:

Salutari comunitati TPU. Am o mica problema, am varsta de 17 ani am inaltimea de 1.8 dar am o greutate de 50 kg ( aproximativ ). Probleme medicale nu am, sunt perfect sanatos. Anul acesta m-am mutat din tara si nu mai practic nici un sport. Stau toata ziua la birou si mananc, dar fara efect. Va rog ajutati-ma si pe mine cu cateva idei. Idei bune nu ca ´´ mananca mai mult, mananca carne etc ´´. Thx.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai doar 17 ani. La unii arderile sint mai puternice iar organismul consuma tot. Stai linistit. Peste citiva ani (mai ales daca ai munca de birou), ne vei intreba de reteta de slabire. Sanatos sa fii tu!

3 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

Deci nu inteleg de ce te-ai lasat de sport? Sportul nu te ajuta doar sa slabesti ci sa te si "ingrasi" de fapt tie nu iti trebuie sa te ingrasi, trebuie sa iti cresti masa corporala si sportul te ajuta foarte mult, niste exercitii la sala sau eu iti recomand acasa, uite fa asta 8 minute in fiecare zi si iti garantez ca in trei luni de zile o sa ai si alta mentalitate si alt corp.
https://www.youtube.com/watch?v=cyI_9xSB9cY
P.S: sunt testate de mine si sunt foarte bune exercitiile

Răspuns utilizator avertizat
| carmina13 a răspuns:

Buna.varul meu era cam la fel ca tine si a luat vitamine pentru culturisti.din cate am inteles de la el sunt niste prafuri care se bea cu lapte dupa care te duci 2 ore la sala pe zi.problema este ca trebuie sa mananci sanatos si dieta asta dureaza cam o jumatate de an dar apoi sigur nu o sa regreti