| olian a întrebat:

Salutari,revin si eu dupa o absenta lunga cu o intrebare:ce sanse are sa ajunga un document trimis prin posta romana intr-o tara din europa(Germania,Italia,Spania etc.)si daca aveti cunostinte despre accest lucru asi dori sa stiu si in cate zile ar ajunge, va rog raspunde-ti numai daca stiti ceva!

4 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

De ajuns ajunge, insa dureaza chiar mai mult de o luna (depinde unde vrei sa o trimiti, daca e oras mare ajunge mai repede, spre exemplu) si mai e si problema ca s-ar putea sa fie indoit si botit pana la limita.

| olian explică (pentru Mangustă):

O luna... fffmult, sper ca esti sg de acceasta informatie! oricum mersi

| Mangustă a răspuns (pentru olian):

Stiu ca e mult, dar mie mi-a luat cam 3 saptamani ca sa ajunga un plic din Italia(Venetia) in Iasi...in rest nu am cine stie ce cunostinte in domeniu.

| olian explică (pentru Mangustă):

Da,macar bine ca a ajunge, cineva mi-a zis ca se mai pierd pana ajung la destinatie, este un document valoros si nu asi dori sa-l pierd, de accea ma informez inainte sa fac pasul asta.