| AnonimulAl a întrebat:

Salutari TPU! Am o intrebare, am 14 ani si abia am intrat intr-a 9-a la un liceu cu profil uman mai exact filologie. In fine, asta nu e important, important este ca vreau sa dau dupa liceu la o academie de politie si vreau sa stiu tot ce trebuie stiut si daca se poate sa plec dupa ce termin cei 3 ani de studii, sa plec in America. Din cate am inteles, vei avea 10 ani contract obligatoriu cu ei(ma refer cu romanii). dar eu ma gandesc daca as putea sa fac o academie si in America ca sa termin direct acolo sa nu ma complic, insa vreau sa stiu daca primesti bani si acolo pentru ca in Romania stiu ca primesti 1000 de lei pe luna si as vrea sa stiu tot ce e de stiut..Va rog, este serios si raspundeti doar daca ati patit sau sau daca mai cunoasteti cazuri, dau funda.

1 răspuns:
| DaniAdrian a răspuns:

Un politai roman pe strazile din america, hai ca asta e ceva nou, pe cat de nerealizabil pare acest vis pe atat de nebunesc e, termina studiile aici si dupa aia mai gandeste-te ce vrei sa faci cu viata ta.