| redutzu a întrebat:

Salutări, vreau să vă întreb de ce scrie pe messenger You are now connected on Facebook daca eu n-am vorbit niciodată cu persoana aceea și nici la prieteni nu am avut-o, i s-a întâmplat cuiva?
Vorbesc de un cont din 2018, mă uitam prin arhive și scria ce am zis mai sus dar fara sa fi vorbit cu persoana respectiva și de unde zic că știu că nu am avut-o la prieteni din cauză că m-am uitat la jurnalul de activități și am văzut că nu am avut.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Ai avut-o la prieteni candva. Faptul ca nu ai gasit-o in jurnalul de activitati e normal. Prietenii care te sterg pe tine din lista nu mai apar deloc in jurnalul de activitati. Facebook sterge actiunea de cerere si acceptare de prietenie dupa stergere. Doar celui care sterge prietenia ii apare ca a sters dar nu ii mai apare nici lui cand a fost acceptata prietenia

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E doar un mesaj de la Facebook care da de inteles ca s-a facut conexiunea necesara pentru ca tu si acea persoana sa vorbiti direct, pe chat.Nu inseamna ca ati mai vorbit inainte pe chat messenger.

| J0B0MAT a răspuns:

Așa apare la toată lumea.

| carevaescu a răspuns:

Înseamnă că poți comunica cu acea persoană prin messenger.