| bogdanchicu a întrebat:

Saluut, am Sambata olimpiada la Limba Engleza, ma puteti ajuta cu niste sfaturi cu ce sa fac, ce sa mai exersez, sunt clasa a X a

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toata vacanta ce ai facut nene ai dormit? Tu vrei sa ingrasi porcul in ajun? Trebuia sa te pui pe invatat din Decembrie ca stiai ca ai olimpiada in februarie, nu ai facut nimic, acum este cam tarziu sa inveti toata materia care va predat o anul trecut, pana sîmbătă numai este mult, maine este joi, numai faci nimic, te duci asa cum esti si scrii ce poti si iei ce notă o fi si aia e.

| dullcat a răspuns:

Buna.Te sfatuiesc sa te relaxezi si eventual sa mai arunci un ochi pe lista de cuvinte mai fancy, de nivel avansat, fiindca acelea vor conta enorm la partea de compunere, asta desigur, presupunand ca ai una.laughing In rest nu prea ai ce sa mai inveti in asa putine zile.Sau poate ca da, depinde enorm de memoria ta.Eu stateam mereu cu dictionarul dupa mine si imi notam cuvintele pe mana.Cand vezi acolo doua cuvinte toata ziua, e imposibil sa nu le retii relativ rapid.

| bogdanchicu explică (pentru dullcat):

Iti dai seama bro ca nu am stat cum zicea domnu de mai sus degeaba, dar sfaturi de genu aveam nevoie, de relaxare si recapitulare, mersi oricum, you re the best

| dullcat a răspuns (pentru bogdanchicu):

Da, mi-am dat seama.Am fost si eu la olimpiada la engleza, iar la chestii de genul asta pur si simplu nu te inscrie profu daca nu arati interes si nu faci pregatire suplimentara din timp. laughing Cel mai probabil Cristi n-a participat, mna.

Cu placere, succes!