| anonimguy3 a întrebat:

Salve TPU! Eu fac un pas mare in viata: INCEPE LICEU TATI! Si nu stiu cum sa fac sa ma acomodez imediat. sad Profesori noi, colegi noi (bine marea majoritate de la mine din clasa si din tot liceu ii cunosc da na), materii mult mai grele (Mate-Info la cel mai bun liceu din judetul meu) si etc. Voua cum vi s-a parut clasa 9? Care era cea mai grea materie, cum erau profesorii, cum v-ati imprietenit repede cu colegii noi etc.

4 răspunsuri:
| Ioonela a răspuns:

Incepeti liceul, nu va duceti in armata, calm laughing Clasa a 9-a e cea mai ok, cel putin asa a fost la mine.Stai sa vezi dintr-a 10-a cum elaughing pentru ca atunci o s-a cam inceapa si materia pentru Bac mai serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calm down. Si eu trec a IX a XD. Nu e mare scofala, try to be yourself [imi place sa ne englezim]. Nu incerca sa ii pupi pe toti in fund, niste aere nu ar strica [nu chiar sa pari fitos, cred ca stii la ce ma refer], socializeaza cu toti si orice ai face, nu incerca chiar sa fii in mijlocul tuturor, crede-ma ca e greu. laughing). Si sa stii ca oricat de anti-social ai fii, o sa gasesti pe cineva care te intelege si care, probabil, este ca tinewinking. A 9 a e grea, cel putin la real. Pot confirma asta. Cea mai grea materie se spune ca este informatica la mate-info. Dar sa nu uitam de fizica, sau chiar de chimie. Matematica e usoara. Momentan. Nu uita, fii tu insuti si vei reusi sa te cunosti pe tine. Mult succes smug.
Sa bat un apropo, vestimentatia e importanta, cat si indrazneala.

| LSMM a răspuns:

Degeaba se face galagie in jurul subiectului asta.
Stai intr-o clasa cu 30 de insi, unii mai rasariti, altii tarani/prosti/increzuti, vorbiti si o sa va obisnuiti sau nu unii cu altii.
O sa vezi care-s materiile grele si care-s profii naspa, degeaba ceri sa ti se spuna daca nu te ajuta cu nimic si e diferit peste tot.