| Elenamiki a întrebat:

Hey... am sa pun o intrebare de copil de 11 ani dar nah DE CE BAIETII SUNT ASA PROSTI? in orice un caz sfat? ma cert cu iubitul acum ne-am luat de la nimic nu stiu de la ce in orice caz acum plang. el zice ca-l insel ca nu-i mai dau mesaje eu ii zic lui tot acelasi lucru nu st-u ce sa fac sa renunt la el nu pot nu stiu ce sa fac suntem de un an si ceva si totusi nu vreau sa-l pierd acum. in fine ma ajutati si pe mine cu un sfat ceva? in ultima vreme numai ma cert cu el nici nu ne mai vedem... plz sfat rapid (scuze categ) si funda la cel ma bun

Răspuns Câştigător
| Chiriac97 a răspuns:

Sper ca doar intrebarea e de copil de 11 ani(si felul in care ai compus'o).In legatura cu "jumatatea ta",daca el greseste acum fata de tine,ce te face sa crezi ca se va opri in viitor? Fetele in ziua de azi nu constientizeaza ca viata nu e "o simpla aventura". Daca el arata bine,dar are un caracter nepotrivit, de ce nu l'ai pierde? Punem ipoteza ca in viitor o sa va casatoriti (o simpla presupunere[aveam nevoie de un exemplu]). Daca el se cearta acum cu tine, cand practic nu va leaga nimic, cand "vei fi a lui pentru totdeauna", cum crezi ca va fi? Voi nu va ganditi deloc la perspectiva viitorului.El arata bine acum si are un comportament/felul lui de s fii este nefiresc.Insa peste ani,acea frumusete de care esti atrasa acum va disparea (ii va creste burta,par alb,etc.), dar el din punct de vedere al caracterului va ramane acelasi indiferent de varsta, insa aspectul fizic nu.
Sfat :incercati sa lasati lucrurile sa decurga firesc, nu va bagati unul peste altul la orice problema pe care o are celalalt; nu comentati daca unul din voi nu executa un lucru asa cum vrea celalalt (daca nu iti convine, fa tu acea treaba); faceti lucruri impreuna(de comun acord.Nu'l presa daca nu vrea sa faac ceea ce tu vrei, pentru ca daca o va face, o sa fie in sila, si vice-versa el pe tine); iesiti impreuna cu prietenii vostrii comuni(daca nu o faceti si mergeti cate unul separat se va naste gelozia[asta e cancerul relatiilor din ziua de azi]; nu va puneti multe intrebai legate de "cu cine ai fost, de ce etc."(asta starneste din partea celuilalt impresia de neincredere). Restul depinde si de circumstantele in care va aflati si in principal de voi.

| Elenamiki explică (pentru Chiriac97):

Nu am 11 ani big grin asa... de fostele relatii ale lui le stiu... la fel si el... inf mersi de sfat:*

6 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Pune mana pe o carte de limba romana.

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă vorbești cu el precum scrii consideră-te norocoasă că n-ai ochii vineți.

| Elenamiki explică (pentru Wøodenpints):

... asa mi-a dat cand sa verificat textul singur 8-) doamne ce oameni...

| Wøodenpints a răspuns (pentru Elenamiki):

Meh, nu cred că roboțelul TPU e chiar atât de agramat.

| Alexaaxc a răspuns:

Ai 11 ani si deja "iubesti"? Am avut si eu relatie la 11 ani, era o prosteala. Sa iti plangi de mila ca nu stiu ce se alege de tine peste cativa ani. Doamne mare ti-e gradina.