| Alex2526 a întrebat:

Sambata ma duc la o nunta mai de fite, de tineret eu am 17 ani si nu stiu sa dansez pe nici un stil.
Imi puneti spune ce tipuri de dans se fac la o nunta, e prima oara cand m-a duc si sigur o sa ma cheme la dans si eu habar n-am.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de miri. Unii iau lautari si canta muzica de petrecere si manele toata noaptea (de asta nu ma mai duc eu la nunti), Altii mai au si dj si pun diferite genuri muzicale, astfel incat sa placa la toata lumea.

| sierra1 a răspuns:

"ce tipuri de dans se face la o nunta"

Fițe-nefițe dansul și muzica universal cerute, la noi în Românica = MANEAUA.

| klau074 a răspuns:

Sarbe, hore, vals, depinde si de ce melodii au cerut miri