| Baluta_Ileana_1976 a întrebat:

Samsung j5 2017...ramas blocat pe gps, a ramas aprins si nu mai merg butoanele...ce pot face?

1 răspuns:
| RayenN a răspuns:

Ai putea incerca urmatoarele insa nu sunt 100% sigur ca va functiona. Oricum am vreo 2-3 metode. Daca nu ai nev de telefon acum ai putea pur si simplu sa il lasi sa se descarce si dupa incarcare ar trebui sa isi dea reboot la sistem si sa mearga. Daca ai nev de el (probabil ai incercat) reporneste-l un restart, reboot simplu insa daca este blocat total si nu ai acces nici la repornire aici vine problema insa am solutie. Tine apasat butoanele urmatoare "Volume+" + "Home" +"power" pentru cateva secunde toate butoanele apasate de o data. Acesta combinație te baga in bios de unde accesezi optiunea "Reboot". Ca sa faci asta folosesti Vomule+/- pentru a misca sus/joc si power pentru OK/Select. Dupa care isi da restart si merge daca nici asa merge ar trebui sa dai un Hard reset ce iti sterge toate datele din telefon si ai telefonul ca si cum abia l-ai cumparat