| Anonimku a întrebat:

Scrieti cit mai multe complemente(trasaturi fizice, morale )ale unei fete (ex : frumoasa mea, desteapta mea )

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Astea ce vrei tu se numesc atribute și nu complemente.

| vali1985 a răspuns:

Are o privire mai ciudata, se uita provocator.

| Croampa a răspuns:

Copile, complementele insotesc verbe, nu subtantive!
Ia o carte de romana si complemeteaza pe ea, dupa ce sti diferentia functiile sintactice poti complementa si o fata! =)

| Anonimku explică (pentru Croampa):

Cuvintul coplimente este un cuvint polisemantic, eu l-am folosit cu alt sens, mai uitate in dictionar

| Croampa a răspuns (pentru Anonimku):

Hahaah, bine, esti un geniu!
Gresesti ceva si te oftici daca te corecteaza cineva si cauti pe internet cat mai multe lucruri despre greseala facuta ca sa pare ca ai vrut s-o faci intentionat! Dar nu-fi iese! M-am prins ca habar nu ai dar totusi vrei sa faci pe desteptul!