| Drimmero a întrebat:

Fetelor,, ce va place voua la un baiat? Ce trasaturi fizice, cat si morale ar trebui sa aiba la bord?

94 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inaltimea,fata simetrica, bratele musculoase,parul brunet,patratelele, ochii caprui, personalitate de om hotarat, cu tupeu, unu care sa ofere protectie, cu o situatie buna materiala

ce prefera ele e doar 10% din masculi cu restul se compromit din interse materiale, frica de singuratate etc

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dar dacă cineva preferă oamenii normali? sau măcar tancurile cu ochi verzi? tot compromisuri sunt?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fetele se compromit cu barbati beta pentru ca ei sunt putini dar beta nu emita atractie fizica, uitate in jurul tau vezi multi barbati frumosi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da. Și care corespund descrierii tale, dar și care nu.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa fie exact cum am scris eu, hai sa nu exageram, ceea ce ne place se produce involuntar nu pot eu sa stiu ce isi place tie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Parcă erai pornit pe ideea de comprimis și de mascul alfa.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt pornit spre nici o idee, pur simplu asta e adevarul, vezi tu tipi populari si urati? de ce doar oamenii frumosi sunt in reclame, coperti? de ce in toata istoria sa scris atat de mult despre frumusete? de ce se spune ca cei frumos i place si la dumnezeu? pentru mine alfa reprezinta acel barbat perfect care a dus specia umana unde suntem azi

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai bani și tupeu=> ești popular. E cam opțională partea cu frumusețea.
Oamenii au nevoie de un ideal, indiferent de cât de realizabil este. Crezi că dacă ai pune un om "normal" pe coperta unei reviste de cosmetice, s-ar mai cumpăra în aceeași cantitate?
Ideea de frumusețe s-a schimbat oricum de-a lungul timpului și nu se va opri niciodată.
Și chiar nu trebuie să intri în niște standarde ale frumuseții pentru a putea fi influent, dacă la asta te referi prin "a adus specia umană unde suntem astăzi". Acolo contează mai mult relațiile și banii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e optionala treaba cu frumusetea, bogatia nu atrage pe nimeni fizic, un barbat nu va simti atractie sau o femeie ca x are banii, atractia e involuntara ca cad isi este sete, daca nu conta frumusetea pentru cei bogati aia nu isi faceau operati, crezi ca cei bogati nu le pasa de fizicul lor? daca ai pune un om normal nu sar mai vinde revista aia

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai întrebat "vezi tu tipi populari și urâți?", iar eu m-am legat strict de asta. Acum că le pasă sau nu de fizicul lor e altă poveste.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si vezi tu asa ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Câtă frunză, câtă iarbă.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cool deci tu vezi numa urati cu fete frumoase si urate cu barbati frumosi, n-am cuvinte ce sa spun

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De vreo 5 minute încerc să-mi dau seama din ce ar putea să rezulte asta.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Zi si tu ca-ti pasa de fizicul cuiva intr-o proportie considerabila pentru ca n-ai cum altfel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Bine, "îmi place de fizicul cuiva într-o proporție considerabilă".

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Si fara ghilimele o puteai spune, draga

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dacă era "proporție normală", atunci da.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Asa mai vii si tu d-acasa.

| Drimmero explică:

Mai conteaza acum dezbaterile? Toti stim si toti vrem sa cautam doar frumusetea pe care o vedem noi!

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Si tu crezi ca frumusetea e relativa?

| T0T a răspuns:

Paradoxal nu a răspuns nicio fată.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Ba da. Dar nu la intrebare laughing.

| T0T a răspuns:

Ray ca întotdeauna, atât de fascinant și informat. Interesant, tocmai ce am mai studiat în domeniul complex funcțiile Alfa și Beta.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Sau erau gamma în loc de alfa dacă nu și pe lângă alfa?

| Drimmero explică (pentru T0T):

Bwhahahahaha

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ce pot spune, mi-a fost dor de tine.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Mi-a dat ignor, intreaba-l ce a aflat?

| Drimmero explică (pentru T0T):

Cine altcineva iti mai intraa la suflet razand de United, Tonele?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ești special.

| Drimmero explică (pentru T0T):

Pe unde ai umblat?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Am și eu destule pe cap.

| Drimmero explică (pentru T0T):

Asa si eu,, pregatiri de Craciun, cheltuieli si una alta, intre timp a pierdut si Arsenal si ne-am ratat iar anul!

| Clorox a răspuns:

Eu nu sunt fata dar nu cred ca, conteaza chiar asa de mult cum arati, well, mda, si aspectul fizic este important dar ce vreau eu sa zic este ca mai mult interiorul conteaza, degeaba esti frumos daca esti prost sau daca nu ai nimic in comun cu persoana respectiva!
Sa ma contrazici daca am gresit cu cevawinking

| Drimmero explică (pentru Clorox):

Fizicul conteaza,, fratioare, ti-o zic sincer. Pe noi ce crezi ca ne atrage prima si prima oara? Asa este si in cazul femeilor, apoi restul vin de la sine...

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Mai nou noi suntem pananormali adica simtim atractie fata de sufletele intarnite nu fata de fizicul lor

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Adevarat!

| Drimmero explică (pentru RAY):

Sa nu fim ipocriti, te atrage fizicul prima si prima oara,, nu te atrage una sau unul care nu arata sau nu se incadreaza in unele tipare selectate de tine

| Drimmero explică (pentru Clorox):

N-am avut eu dreptate candva?

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar ca, tu cum vrei sa arate o fata?
Dar ce ai face daca o fata care nu-i chiar asa de atractiva ar fi obsedata de fotbal? Te-ai cupla cu ea? Asta daca si ea ar vrea...

| Drimmero explică (pentru Clorox):

Mi-ai pus o intrebare la care nu pot sa raspund, nu exista fata ideala pentru mine... In general arata bine microbistele, fotbalul le infrumuseteaza destul. Daca ar tine cu Arsenal, o iau de nevasta direct,, dar daca tine cu vreuna pe care n-o suport, o sa iasa intepaturi mereu si sageti aruncate-n stanga si dreapta! Am dat de una care tinea cu United pe un site, ne intepam mereu cand ne vedeam pana am ajuns sa ne simpatizam,, si tachinarea venea din reflex/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

In mod categoric da, prima oara te atrage aspectul fizic ca apoi sa-i descoperi personalitatea, isi poate place de cineva ca e inteligent sau bogat dar asta nu te face sa simti atractie fata de persoana respectiva

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Casa mare, masina mare, portofel mare, etc...

| syd a răspuns:

Masina cat mai mare, portofel cat mai mare, cat mai mare

| Nemessys a răspuns (pentru syd):

Portofel cat mai mare, dar daca nu are nimic in el? laughing trebuie sa fie si cat mai plin (dar nu cu orice) rolling on the floor))))

| syd a răspuns (pentru Nemessys):

Trebuie sa fie cat mai mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ajungi să te întrebi asta, ești trist.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Putina diversitate in intrebarile mele, nimic mai mult, tu care mai esti? La cati sunteti, nici nu mai stiu ordinea conturilor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing. Sunt unul dintre ei, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie potent atat financiar cat si sexual, restul nu mai conteaza.
Frumusetea stand in ochiul privitorului, imi voi crea o imagine frumoasa despre el, cat despre trasaturile morale-ma poate injura, scuipa, lovi.A doua zi se va simti cu atat mai motivat sa-mi alimenteze contul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

I wanna f you :s

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Subtil ai dat-o,, ce ai dracului v-ati facut toti/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Subtilitatile nu ma caracterizeaza, mai degraba as fi ipocrita decat subtila.
A dracului am fost de mica, mama facand un pact cu diavolul la nasterea mea, avand nevoie de o marire de bust.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Las ca si pe tine te atrage un barbat frumos ala bogat da de 250 de kg sigur nu te atrage poate banii lui

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Ai mai bagat la pariuri? Te-au omorat aia cu blaturile lor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

M.au omarat! Acum sunt cu inima stransa ( Germania-Romania).

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Handball,, doar acolo contam si noi ca tara, de fotbal nu se pune problema!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce meci frumos! Am invins!

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Ala-i! Cine ia titlu' in Premier League? Ai vazut dracie...am picat iar cu Bayern,, sa-mi bag picioarele, si cand castigam grupa avem o ''bafta'' mare de tot/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Habar am, nimic nu mai iese si nici nu mai intra ca odinioara...
Chelsea conduce detajat, vad ca si azi a batut.As miza pe Liver

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Deja 9 puncte, trebuie sa batem neaparat la City,, sa-l batem pe Guardiola de data asta si sa readucem 'handicapul'!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ar fi ceva...City nu ar trebui sa puna Arsenalului probleme.Sa.i vedem maine.Eu pariez pe goluri.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

City a pus putine probleme Arsenalului in ultimele sezoane,, nu aveam emotii daca jucam pe Grove, dar e meci in deplasare, in inima Manchesterului. COYG

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te mananca limba?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai suparat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze ca am zis aia.Nu sunt ok la cap big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune.mi ceva ce nu stiu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am o latura sensibila -e ceva ce nu stiai. :s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca trasaturi fizice mi-ar placea sa fie inalt,bine facut,par blond,ochi albastri, verzi sau o nuanta mai schimbatoare in functie de hainele pe care le porti
ca trasaturi morale(daca le pot numi asa ) as vrea sa fie, amuzant adica sa aiba simtul umorului, sa fie tupeist si sigur pe el, sa fie prietenos, sociabil si prezenta lui sa ii bucure pe cei din jur
daca cunosti pe cineva asa, trimite-l la mine (glumesc)
sa ai o zi buna

| AdelaElena88 a răspuns:

Ca trasaturi fizice, sincer nu am un tipar. Nu imi doresc sa arate ca un model Kalvin Klein ( pentru ca nici eu nu sunt un model Victoria's Secret), dar nici sa fie supraponderal, sa aiba grija de corpul lui. Apreciez la un baiat sinceritatea, respectul, faptul ca e manierat, cand arata ca ii pasa de mine si imi da sfaturi, cand simt ca am ce sa invat de la el si mai ales cand putem invata lucruri noi impreuna, sa fie deschis, sa aiba incredere, sa fie romantic ( mai ales cand suntem in intimitate), si sa nu fie egoist. De asemenea, imi place daca e genul mai calculat, care nu ia decizii de moment si care are pretentii de la el, ca de altfel si de la cei din jurul sau. Mai mult, apreciez daca afiseaza oarecum un aer misterios si este mai discret. Iar daca are si o pasiune artistica, gen, canta la un instrument, are extrem de multe puncte bonus de la mine.

| Drimmero explică (pentru AdelaElena88):

Am inteles, daca e artist,, e baiatul din vise! Vrei un baiat care te apreciaza si te iubeste, asta e cel mai important.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Drimmero):

Si sa nu uitam de respect. Din fericire, ma pot numi norocoasa la acest capitol puppy dog eyes

| Drimmero explică (pentru AdelaElena88):

Ma bucur,, probabil meriti!

| DroIja a răspuns:

Un caracter tare, o personalitate puternică și un temperament lung.

| RAY a răspuns (pentru DroIja):

Sunt multi baieti de genu in freindzone semn ca ceva lipseste e vb de atractie fizica

| DroIja a răspuns (pentru RAY):

Țin să-ți amintesc că pe mine mă aveai la ignore.
Asta pentru că sunt fată drăguță și nu vreau să te supun riscului de a te răni cu răutatea mea din postări pe viitor.
Cu plăcere!

| RAY a răspuns (pentru DroIja):

Im general persoanele care nu sunt frumoase pun pret pe personalitate

| Drimmero explică (pentru DroIja):

I-auzi,, e bine de stiut.

| Pizzaislife a răspuns:

Ochi albastri inalt de incredere destept intelegator si prietenos

| 7iulie a răspuns:

Inalt,ok la fata(nu mi se pare ceva chiar atat de importatnt), modest, destept, amabil, sa nu injure aproape non-stop si cam atat.

| Ioana_Loredana_1996 a răspuns:

Sa fie destept ca deagaba esti frumos daca nu ai ceva in cap la figurat laughing, glumet foarte glumet, sa fie atent, educat iar la fizic cred ca ar trebui sa fie curat si bine imbracat happy bafta la gagici laughing

| RAY a răspuns (pentru Ioana_Loredana_1996):

De asta tocilari sunt asa de populari in scoli asa e

| Ioana_Loredana_1996 a răspuns (pentru RAY):

Nu ma refeream sa fie destept in sensul tocilar... ma refeream sa fie destept in viața de zi cu zi sper ca înțelegi sa știe sa vorbească etc

| RAY a răspuns (pentru Ioana_Loredana_1996):

Fi serioasa inteligenta nu atrage pe nimeni, doar aspectul fizic atrage

| Ioana_Loredana_1996 a răspuns (pentru RAY):

Sunt serioasă de asemenea fiecare cu opinia lui eu sunt fata si asta m-ar atrage normal ca si fizicul conteaza, dar stii vorba aia degeaba esti frumos daca esti "prost".

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sunt atatia tarani cu fizicul lucrat si plini de muschi, ce fel de fete se uita la ei?happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca baieti frumosi sunt foreverlone? Atractia e involuntara, da pe un baiat ce lar atrage o taranca frumoasa sau o olimpica urata?

| RAY a răspuns (pentru Ioana_Loredana_1996):

Acuma spui si fizicul conteaza pai parca conta doar sufletul in fine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Voiam sa spun ca ai nevoie si de frumusete, cat si de inteligenta in mod egal.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci de ce tocilari nu sunt atractivi pentru sexul opus?

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Umflatii cu pompa au si aia la brat cateva bucati de fete, din ce am observat eu.

| Drimmero explică (pentru Ioana_Loredana_1996):

In cazul baietilor--- fata frumoasa si desteapta este moarte de om/

| Mariposa123 a răspuns:

Eu as spune ca mie poate sa-mi placa un baiat, dar prietena mea sa-l urasca.Deci fiecare fata spune acum ca ii place un baiat daca e destept,frumos, etc. dar cand il vede, ce va zice? Eu zic ca pe moment iti propui unele lucruri, dar cum se spune:,, Socoteala de-acasa nu se potrivesete cu cea din targ''. Deci spre ca te-am ajutat!

| anonim19014368456 a răspuns:

Cit e de lunga,,, va atrage pe toate