| Andrei_Laurentiu_1987 a întrebat:

Scuzati categoria dar n-am stiut pe care sa o aleg, in fine sa incep cu problema mea personala (sau sociala), tuturor le place sa isi bata joc de mine, imi spun ca sunt urat (uita-ti va dau un link cu poza mea, https://www.facebook.com/....../photo.php sau Fb meu https://www.facebook.com/laurentiu.andrei.3192, si m-am saturat si parca as vrea sa numai fiu pe pamantul acesta sau de fete, le spun ce fac si incep cu criticile, va rog imi puteti da un raspuns cat mai concret despre experienta voastra si pentru mine ca sa pot avea si eu o liniste sufleteasca, stiind ca vreau sa primesc niste raspunsuri de la oamenii din jur.

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

La varsta ta e normal sa fie critici de genu "ce urat esti". Totusi nu esti un baiat urat, esti un baiat grozav si sper sa te simti si tu in pielea ta grozav, pentru ca restul au doar gura, tu ai si ceva in cap, nu oricine incearca sa-si rezolve probleme ca tine.Deci repet, esti un baiat misto, nu te lua dupa niste tantalai!

| Andrei_Laurentiu_1987 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Multumesc, daca nu o sa mai vad raspunsuri grozave ca al tau, o sa iti dau fundawinking

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Andrei_Laurentiu_1987):

Eh,lasa ca nu funda conteaza.Conteaza sa fii tu ok in suflet.

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Gura lumii este foarte sloboda.
Nu putem fi pe placul tuturor si nicinu putem face voia lor.
Vadca esti destul de normal, nu ai 3 ochi, nu ai 4 urechi si 2 nasuri...
Trateaza-i cu indiferenta si arata-le ca nu iti pasa de vorbele lor.
Daca le vei arata ca suferi, mai rau te vor tachina.
Asta denota ca nu au cei 7 ani de acasa!
Probabil au vazut ca ai ceva ce ei nu vor avea never!
Stai linistit si cauta-ti de treabawinking
O zi buna sa aihappy

| mihai69 a răspuns:

O vorbă din bătrâni spune: „nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie!"
Așadar, indiferent de aspectul tău exterior, există cu siguranță cel puțin o persoană pe lumea asta (de exemplu mama ta) pentru care ești cel mai frumos om din lume.
Contează enorm cum te vezi tu în primul rând, și câtă încredere ai în tine însuți, INDIFERENT de ce spun cei din jur, adesea din răutate și / sau invidie.
Lucrează mult pentru dezvoltarea personală (învață, fă sport, voluntariat dacă ai unde și ce) și vei deveni un om foarte căutat și admirat. Dar cu cât vei fi mai admirat de unii, cu atât mai multe invidii vei stârni printre cei ce se vor simți inferiori. De asta e important să NU asculți „gura lumii".
Și nu în ultimul rând: aspectul tău actual nu e încă definitiv, mai ai de crescut și trăsăturile tale se vor mai înăspri pe măsură ce te maturizezi și vei fi și mai „arătos" decât ești.
Baftă!

| peperonies a răspuns (pentru mihai69):

O alta vorba din batrani zice nu da cioara din mana pe vrabia de pe gard dar in zilele noastre sunt la fel de inutile.

| Andrei_Laurentiu_1987 explică (pentru peperonies):

Ce legatura are raspunsul tau cu intrebarea mea?

| peperonies a răspuns (pentru Andrei_Laurentiu_1987):

Peperonies a răspuns (pentru mihai69)
(pentru mihai69)

| Fatamuntilor a răspuns:

Uneori copiii pot fi rautaciosi,nu realiaza cat rau pot face!
Nu te mai gandi la asta,nu le arata ca esti afectat, totul e relativ!
INCEARCA sa te REMARCI cumva, atrage-le atentia in mod POZITIV, invata bine, participa la olimpiade, ajuta-ti um poti colegii chiar daca te critica si vei vedea ca criticile vor inceta!

| Oana92 a răspuns:

Mie nu imi pari urat. Esti inca un copil!

Nu mai pune la suflet ce zice gura lumii, conteaza sa te simti tu bine cu tine. O sa ai timp si de fete si de complimente din partea lor happy

| peperonies a răspuns:

Nu am vazut om mai urat in viata mea.

| Andrei_Laurentiu_1987 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, sunteti niste oameni minunati care meritati o viata cum se poate de minunata, sanatate la toata lumea!

| Lavinik24 a răspuns:

Nu are rost sa te ingrijorezi. Nu te lua dupa ei. Copii sunt rautaciosi. Iar tu stai linistit, nu ai de ce sa fii nelinistit. Esti chiar un copil dragut nu stiu ce vad ceilalti urat la tine? Nu mai pune la suflet ceea ce spun ei si stai mereu cu capul sus. Nu te lasa doborat de niste vorbe rautacioase.