| bubulinadulche a întrebat:

Scuzati gategoria, dar nu stiam unde altundeva pot pune intrebarea. Eu locuiesc de 8 ani in Spania, si parinti mei nu mai au de munca, asa ca singura posibiltate e sa ma intorc in decembrie acasa, in Romania. Credeti ca imi va fi foarte greu? In romana nu scriu foarte corect si imi este frica si daca nivelul celor din Romania este mai radicat. Ar trebui sa fiu clasa a 10.Deci ce credeti imi va fi greu? Cunoasteti pe cineva care a trecut prin asta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| FetitzaDulcetzica a răspuns:

Nu cred ca iti va fi foarte greu, poate sa iei un profesor in particular pe o anumita perioada si sa va ocupati zilnic cite citeva ore. Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!