| termopile480 a întrebat:

Scz ca va deranjez as vrea sa cer un sfat. De fiecare data cand incerc sa ma apropii de cineva sa formez o relatie se intampla ceva tragic si se sfarma toata relatia deja m-am saturat o gramada de rel numa suferinta etc
Dati-mi un sfat

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si tu acum ce sfaturi doresti de la noi, fara sa ne dai nici-o explicatie? Fa o pauza de un an de zile, poate nu e perioada ta fertila.

| AlinChiriac a răspuns:

Cum nu sunt in masura sa dau sfaturi, am sa iti spun totusi un mic secret. De aici ramane ca tu sa intelegi povestea in felul tau.

Pentru ca tu sa ai o relatie fericita, trebuie sa fii un om fericit. Trebuie sa ai viata unui adolescent obisnuit. Sa ai anumite grupuri sociale, carora sa te poti alatura atunci cand simti nevoia. Iti poti forma un grup al tau cu care sa iesi la plimbare, poate un grup cu care sa faci sport, unul cu care sa iesiti in club, altul cu care sa organizezi excursii si asa mai departe.

Indata ce tu duci o viata palpitanta, te asigur ca si fetele atat din grupul tau, cat si din afara se vor simti atrase de tine.

Pe de alta parte, priveste lucrurile prin ochii mei in aceasta situatie. Atata vreme cat tu ai o viata plictisitoare si apare fata pe care o astepti de multa vreme, deodata viata ta devine interesanta. Cand ea pleaca ce se intampla? Viata ta se schimba radical in ceea ce a fost odata poate chiar in mai rau.

Dar daca tu ai o viata deja interesanta, de care te bucuri din plin, indata ce apare ea veti avea o viata la fel de palpiatanta si mai exact o viata de cuplu. Atunci cand acest cuplu nu va mai fi, tu vei duce in continuare o viata palpitanta, stiind ca ai invatat multe si ca poti mai mult de atat. Practic nimic rau nu se intampla, ba chiar in felul acesta iti poti stapani si emotiile.

Dupa cum am spus, nu sunt in masura sa iti dau sfaturi, dar daca ar fi sa iti dau unul acela ar fi:

Incearca sa lucrezi la viata ta, la prietenii tai, la activitatea pe care o ai zi de zi. Fii activ, spune da tuturor prvocarilor si in cel mai scurt timp posibil fetele vor da navala asupra ta. big grin

Iar dupa ce ai urcat acest prim etaj, te astept cu o noua intrebare. big grin

| piuuu a răspuns:

Adica ce vreai sa zici prin "CEVA TRAGIC"?