| blablablalba a întrebat:

Se aproapie decembrie :3..Si am o intrebare big grin.De ce romanii au ales aceasta zi ca ziua romaniei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Precedată de unirile Basarabiei(27 martie) şi Bucovinei(28 noiembrie), la 1 decembrie 1918 Transilvania se uneşte cu România formând " România Mare ", care a însemnat şi una dintre cele mai importante evenimente şi realizări ale neamului nostru.

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Honestly, lumea se comporta de parca SUA '94 a fost una dintre cele mai importante evenimente si realizari ale neamului nostru happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru rutanklan):

Credeam că Olimpiada din '84 a fost una dintre cele mai mari realizări ale neamului nostru.

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu credeam ca Romania '18 big grin

5 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Ca erau mai beti in decembrie dupa fieberea tuicii si taiarea porcului decat in august dupa strangerea rosiilor.