| dada a întrebat:

Se merita sa ii iertati orice persoanei iubite? voi iertati?

Răspuns Câştigător
| bianca a răspuns:

Parerea mea e ca nu poti ierta orice, spre exemplu daca te inseala de ce sa ierti? cu ce ai gresit tu? inseamna ca nu ai fost suficienta.si el are o problema.
daca sunt greseli mai "inofensive" atunci prin discutii ai putea trece pestehappy

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu iert, desi stiu ca o sa ard in Iad pentru astalaughing

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Depinde. Ce a făcut din răutate nu merită să ierţi nimănui. Dar ceea ce a făcut din neştiinţă sau neatenţie, fără nicio intenţie, trebuie iertat oricui.

| Unique a răspuns:

Bineinteles ca merita! Daca ai avea si o relatie stabila da sigur ca da! pentru ca iubesti, pentru ca stii sa ierti,. orice nu chiar, dar sa ierti e bine iarta si ofera o sansa pe -a doua nu o mai da inseamna ca profita de bunattaea ta.in fine tu ierti, tu suferi, poate tu te bucuri nu altcineva in locul tau

| Ros3Blu3 a răspuns:

Mai depinde si de ce ierti, acu sa nu fie nici prea grav. De obicei iert multe lucruri stii si asa nu stiu parca ii dai libertate adica daca ii zici gataaa m-am saturat iti iert asta si asta bine doar daca nu sunt lucruri grave zice ca il tii in lanturi :-s si se satura la un moment big grin Unele se merita sa le ierti altele nu big grin

| Anecherry a răspuns:

Sa ierti e un lucru minunat; dar nu orice, mai ales daca a ajuns intr-un moment in care iti faci sau iti face mult rau. merita sa ierti, dar stii tu ca totul are o limita. incearca sa o trasezi si sa discuti si cu persoana iubita aceste aspecte.

| perla a răspuns:

Eu i-am iertat ce sa fac tinand cont ca si Dumnezeu ne iarta noua...atatea.dar si el mie asa santem egali.

| denisa_2911 a răspuns:

Nu chiar orice, dar daca iubesti ierti micile greseli.

| andreii2 a răspuns:

Merita sa ierti prma data. Daca mai face aceeasi greseala, nu mai pierde timpul cu el/ea

| t0xic1girl a răspuns:

Depinde de problema...adica daca ma inseala: PA! nu mai vreau sa aud de el. dar asathinking lucruri marunte iert

| unknown_5004 a răspuns:

Eu am iertat ce era imposibil de iertat.tongue Acuma fiecare.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se merita dar sa nu ii mai arati ca tii asa mult la el, sa te recucereasca si sa iti castige din nou increderea. Eu iert pe aproape oricine, toti gresim, toti spunem prostii la enervi s. a. m. dwinking.