| 2xM a întrebat:

Se merita sa-mi cumpar un aparat foto DSLR Nikon D3100 in rate, pe 5 ani; a cate 37 lei pe luna? ( daca am vazut corect).

2 răspunsuri:
| Sunnyツ a răspuns:

Asta depinde de tine. Daca nu ai timp necesar sa strangi banii, este mai rapid si logic s-al iei in rate. Parerea mea...37 de lei pe luna nu este mult pentru un aparat Nikon, sunt si de firma si chiar bune. 5 ani este cam mult, cu banii jos este scump... Cel putin o sa ai aparatul daca il iei in rata si il poti folosi.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu! nu face rata parerea mea! mai bine pui un ban deoparte si ti-l iei cu banii jos. decat sa faci rata.