| urgentr a întrebat:

Se poate duce un minor sa locuiasca intr-o tara straina(Germania) la un internat fara ca parintii lui sa locuiasca in acea tara? Dau fundita si vot :* Multumesc anticipat! Promit sa raspund si eu la intrebarile voastre happy

Răspuns Câştigător
| mihaelaqi a răspuns:

Cred ca da...dar vezi ca ai nevoie la imbarcarea in avion de acte mai multe sau de un insotitor. Trebuie sa fie totul clar...sa nu va intoarca din drum. Succes.

2 răspunsuri:
| urgentr explică:

@mihaela_958 mersi mult :*

| mihaelaqi a răspuns:

Cu placere :* si mai intreaba, totusi. Dar stiu ca ai nevoie daca esti minor ( in avion ) de mai multe acte sau de un insotitor, pe cand in tara straina, tu trebuie sa stii unde te duci si unde te cazezi etc. Sa fie lucrurile clare din acest p.d.v. Multumesc si eu pentru raspuns. happy