| cotear a întrebat:

Se spune ca cind iti arede fata si iti inrosesc obrajii te vorbeste cineva de rau) e adevarat? sau din ce poate fi?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa se spune dar nu este adevarat, cred ca emotiile sunt de vina

| DNSK a răspuns:

Si eu stiam (ca cand) iti ard urechile cineva te barfeste. nu cred ca e adevarata niciuna. sau (ca cand) se lumineaza nu mai umbla spiritele rele.da, da! asa se zice. dar eu nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aşa se spune,însă sunt doar superstiţii, nu crede în ele.
Dacă îţi arde faţa, înseamnă că ori ai febră, ori de la emoţii, trecerea de la frig undeva la cald.
Te pup!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

S-ar putea sa fi racit sau te-ai emotionat, ori ai intalnit baiatul ce-l iubesti si te-ai fastacit.

| dgfvshgfvdhgsvfhagdvshfdjhfd a răspuns:

Astea sunt vorbe din batrani. Cand ai obraji rosi ori ai febra, ori te-ai rusinat.

| MenταLµ a răspuns:

Cand ai obraji rosi te-ai rusinat. Nu e adevarat ca te vorbeste de rau, asa se zice.Sau poti sa mai ai cand afara-i frig intri in casa si ti-se fac rosii.