| Nothing05 a întrebat:

Seara buna, TPU! [dau FUNDA] Inca odata am o nelamurire. Am inceput sa vorbesc cu un baiat, totul parea foarte bine la inceput. Apoi, cand am iesit in oras, m-a sarutat, iar ziua urmatoare mi-a spus ca nu simte nimic pentru mine, ma vede doar ca pe o amica. Am acceptat situatia si am continuat sa vorbim in fiecare zi. El imi povestea despre tipa pe care o place, eu ii ascultam si incercam sa-l ajut. Sentimentele mele pentru el se amplificau cu fiecare zi.

El inca mai tinea la fosta lui prietena, dar nu foarte mult. Am vorbit de cateva ori cu ea si mi-a spus ca ea nu mai tine la el. Pana la urma el a inteles si a inceput s-o uite. Apoi, cand am iesit odata in oras, m-a sarutat din nou. La fel, nu stie de ce a facut asta. Nici eu nu inteleg.

Chestie este ca fosta lui prietena, cea care nu mai simtea nimic pentru el, a inceput sa tina din nou la el, spune ea. Adica inca il mai iubeste. Au inceput sa vorbeasca din nou, eu am ramas in plus. Am decis sa ies din peisaj, sa nu mai vorbesc cu el pentru ca nu vreau sa fiu un motiv de cearta intre ei. El nu este inca sigur ca doreste sa se impace cu ea, spune ca mai astepata putin sa-i revina in toatlitate sentimentele. I-am explicat situatia, i-am spus ca nu mai are rost sa vorbim pentru ca eu inca mai tin la el. Pe moment, a inteles. Apoi iar a inceput sa ma caute, sa ma intrebe cum ma simt, etc.

Eu ce ar trebui sa inteleg? De ce face asta? Ce ar trebui sa fac? Cum sa ma comport? Sunt nedumerita total..

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

Off e o situatie dificila. Sfatul meu este, sa te retragi si sa nu te mai gandesti la el.
Pentru ca nici nu stii cum "ii revin" sentimenele iar, si dupa iar "nu mai simte nimic". Si te trezesti ca te saruta iar. Se joaca cu tine, nu merita. El e confuz si nu stie ce simte.
Lasa-l o perioada in care sa se gandeasca bine ce vrea sa faca. Si dupa o sa stii si tu ce sa faci. Oricum nu recomand nimanui sa stea dupa un baiat care se gandeste la fosta. Pentru ca aici e ca face ce vrea el. E neplacut. Trebuie sa te gandesti la ce o sa te faca fericita, te va face fericita daca vei fi a 5-a roata? Eu iti zic sa te gandesti!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca inca nu stie ce vrea, te place ar vrea sa fie intr-un fel cu tine si nu ar vrea, e nehotarat e tipul

| CrazyZuzu a răspuns:

Incearca sa ii explici ca-l placi si sa lamuriti daca vreti sa continuati la amici, sau ceva mai mult.
Sper ca ti-am fost de ajutor.:*
Funda?

| Petroiu_Cristian_1953 a răspuns:

Pai eu sunt baiat daca vr rasp meu eu ti-as spune ca baitu ala se crede nu stiu cine si cred ca il place cand sa sarute o fata cand pe alta sper ca ti-am fost de folos