| anonim_4396 a întrebat:

Sfat:alegeti o alta intrebare, am scris mult si numa' aberatii pentru ca simpla postare a acestei intrebari cred ca ma face sa ma simt mai bine.Am mai pus o intrebare in care ziceam ca am un vecin cu 3 ani mare ca eram prieteni si vorbea, ca mama s-a suparat si sa crizat pe mine si mi-a spus sa o "termin" cu el pentru ca e periculos, m-am certat cu el(nu i-am spus de mama i-am zis ca nu mai vreau eu sa vorbim) si de atunci nu l-am mai vazut si nu am mai vorbit cu el deloc(:O ironie:azi cand m-am hotarat sa postez intrebarea se fac 2 luni de cand nu l-am mai vazut). E perfect acum.Mama nu a mai spus nimic de el, eu am viata mea plictisitoare ca de obicei, el e plecat din Buc e in vacanta thinking Problema e ca eu nu pot pricepe de ce ma gandesc la el in fiecare ziiiii!(daca am ratat 2-3 in astea 2 luni) straight face. orice fac, in fiecare zi se leaga de el.Nu-l plac, e chiar foarte enervant uneori si cand vorbeam imi era indiferent daca vorbim sau nu; dar acum nu inteleg! Ma trezesc dimineata, ma duc in baie ma invart prin casa bla bla, cand ma pun sa mananc imi amintesc o gluma de a lui si incep sa rad; dupa ce mananc ma duc la geam ii vad masina mamei lui si ma intreb ce face; mai trec cateva ore ascult muzica si cum toate majoritetea melodiilor sunt de la el sau ii placeau si lui din nou mai pierd vreo 10 minute cu amintiri; ma trezesc stand pe scaun ma uit in gol si rad singura ca proasta, dupa care nu inteleg de unde a pornit totu' si am concentrez sa imi dau seama ce produce explozia mea excesiva de ganduri inutile la adresa lui; nu-mi dau seama, peste 20 de minute stau in acelasi loc inca gandidu-ma si si imi dau pumni in cap sa uit, dupa care realizez ca si daca ma gandesc sa nu ma gandesc la el tot ma gandesc la elstraight face si in sfarsit ma apuc de ceva (de cele mai multe ori vad un film) si da 2 ore scap pana ma duc sa mananc din noulaughing. E foarte stresant, adica ok gandesc nu e ceva rau dar dc el? si mai ales ca eu chiar daca regret felu in care i-am vorbit si ma urasc pentru asta nu as vrea sa fim din nou prieteni pentru ca nu are rost.Tot ce vreau e sa ii dau un mesaj cu un "bunatongue" si atat.Nu vreau sa imi raspunda pentru ca daca vorbim din nou va trebui sa ne certam din nou, dar daca nu o sa imi raspunda o sa ma chinuie gandu' asta.Si nu pot sa ii dau mesaj, pentru ca i-am promis ca o sa incerc s anul mai vorbesc nicidata cu elstraight faceUrasc sa nu pooot! ma simt constransa, inchisa, condamnata, frustrata! Vreau doar sa stiu ca daca o sa vreau o sa pot! Mda.norocul meu ca nu am credit, asta ma salveaza cu adevarat.Off...am si uitat daca am o intrebare in legatura cu asta, tot ce stiu e ca nu inteleg ce vreau si dc ma port ca o idioata, dc sunt atat de dificila si dc nu imi vad o data de treaba mea si sa als oamenii in pace?! E ceva involuntar ar trebui sa imi pot controla gandurilee?

Mii de scuze pentru timpu pierdut si sinecere multumiri, e o usurare sa te descarci!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gaseste-ti ceva de facut: citeste, dezleaga rebus (nu integrame), rezolva probleme dificile de mate/fizica/chimie, ingrijeste curtea sau gradina (daca ai), fa curatenie perfecta in casa, fa ceva bun de mancare. In general, nu mai sta degeaba cu ochii pe pereti, in PC sau TV, gandindu-te la cai verzi pe pereti. Esti tanara, ai enerhie, consum-o eficient.

| Petronela a răspuns:

Buna! Scuze ca iti spun dar mi se pare ca esti o fata dificila pentru ca tu ar trebui sa-ti dai seama ca il iubesti si de aceea iti sta mereu gandul la el.Ai putea sa iti reincarci cartela di sa-i trimiti un sms cu "buna"sa vezi daca iti raspunde sau trimite-i pe mess daca ai id-ul lui.Succes si sper ca ai inteles ce am vrut sa spun.

| 11vladutz90 a răspuns:

O adevarata telenovela. Bine, nu stiu ce sa iti zic, ai facut un prim pas, te-ai descarcat de acele ganduri laughing...acum cred ca ar fi cel mai bine sa vorbesti cu el... daca te simti bine vorbind cu el, atunci fa-o, vorbeste si cu mama ta si spune-i ca nu ai ce face explica`i ce ai scris aici si ar trebui sa te inteleaga, desi as fi confuz stiind ca nu te va lasa sa vorbesti cu el, succes.winking