| elena272 a întrebat:

Simt ca des as cadea pe ganduri, insa nu un gand specific,ci simt ca mintea mea e asa ingandurata,nu neparat la ceva anume si imi e greu sa fiu acolo prezenta sau de multe ori cand cineva vorbeste cu mine nu ma simt acolo,ca ar vorbi cu mine,nu stiu,ma simt asa ingandurata si ciudat. De multe ori simt stres sau ma ingrijorez fara motiv, un fel de anxietate, imi aduc aminte ca am dat-o in grea dea cu oamenii. Ce credeti ca am?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa de atentie, anxietate, lene, oboseala indusa...
Toate acestea ies cu practicarea unui sport!

| sierra1 a răspuns:

"elena272: ...imi aduc aminte ca am dat-o in grea dea cu oamenii. Ce credeti ca am?"

eu cred că vacanța a fost prea lungă

| elena272 explică (pentru sierra1):

Numai comenta daca tot comentezi prost...chestia asta o am de dinainte de vacanta.

| sierra1 a răspuns (pentru elena272):

~elena272: Ma simt in plus in aceasta viata~

asta nu inseamnă că ești indreptățită să împrăștii rahat in jurul tău

https://www.tpu.ro/......a-pe-mine/

| Maralin a răspuns:

Ai anxietate, anxietate sociala din cate pare, te înțeleg perfect. Ți se pare că uneori stai și te privești pe tine cum vorbești de parca ești alta persoană. Uneori ești pierdută în gânduri fara sens. Ai o stare de stres continuu, inima parca iti bate in gat.și chestii de genul. Nici eu nu știu cum să explic mai exact, trec prin aceiași situație, doar că sunt in faza in care fără psiholog nu pot sa trec peste.