| Elena1234456 a întrebat:

Simt ca viata mea e stearsa, ca sunt inutila.Am impresia ca nu am niciun prieten adevarat si ca toti isi bat joc de mine, pentru ca sumt mai plinuta si o fire foarte emotiva. Ce fac? Chiar si baiatul pe care il plac a inceput sa faca misto de mine... sad.

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti asa!love struck
Cine te place cu adevarat, te place asa cum esti!happy Pana la urma nu conteaza aspectu, ci sufletul love struck Degeaba esti frumoasa si te comporti ca o proastastraight face Crede-ma ca frumusetea nu e totulwinking
U trebuie sa iti gasesti prieteni adevaratilove struck Care sa te inteleagalove struckSa fie acolo pentru tine oricand ai nevoie de ei.happyAia care isi bat joc de tine...care te fac sa te simti prost nu se mai numesc prietenihappy Incearca sa te feresti de astfel de persoane happy
Daca baiatul pe care il placi se comporta ca un mitocan e clar ca nu te meritawinking Ca nu stie sa aprecieze o fata happy Cauta decat perfectiunestraight face Incearca sa il uitihappy Stiu ca iti e greu sa faci asa ceva, dar nu ajuta la nimic sa stai si sa suferi in timp ce el isi bate jocwinking
Incearca sa te calmezi love struckSa vezi partea buna a lucrurilor!love struck
Ai grija de tine si capul sus!kisskiss

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nimeni nu e inutil.Nu ai de ce sa te simti asa.Si faptul ca esti plinuta... ce? si eu ma cred plinuta.Care-i problema? Care-i teaba altora? Trebuie sa ai tupeu si sa stii sa le dai peste nas.Toti avem defecte. Cel mai bine e sa ignori. Daca vor vedea ca nu ii bagi in seama si nu te superi, nu iti vor mai zice nimic.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Vai vai, fetiţo. De ce ai senzaţia asta? Toţi oamenii la vârsta asta se comportă specific lor, de multe ori sunt răi doar din teribilism. Nu are nicio legătură cu aspectul tău, mai ales dacă înăuntru eşti frumoasă. Nu se termină nimic aici, când vei creşte mare şi vei da de oameni maturi, va fi mult mai bine şi te vei simţi fericită! Eu îţi voi da o povestire frumoasă, care sper să te binedispună:)
http://povestiri-cu-talc.blogspot.com/......unica.html
Să ai o zi bună şi să fii mai fericită!:)

| anad a răspuns:

Sa te ambitionezi si sa te hotarasti ca le arati tu! Incerci sa fii mai indrazneata si riposteaza (verbal) cand se leaga de tine sau trateaza-i cu indiferenta.Incearca sa tii un pic de regim alimentar, fa miscare sa slabesti putin.Cu baiatul stai serios de vorba si spune-i ca el trebuie sa te ajute si sa te sustina.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca face asa inseamna ca nu ti-e prieten. Inutila nu esti pentru ca altfel nu ti-ai fi pus asemenea intrebare, atat timp cat esti la scoala si inventi esti foarte utila pentru acumulezi cunostinte pentru viitor.

| Bubble a răspuns:

Abia ai 14-15 ani.
o sa iti dai seama pe la 17 ca frumusetea nu conteaza asa de mult. Te asigurhappy 100%. in primul rand trebuie sa te maturizezi (asa cred eu, astept mii de stupizi) ) nu stiu. sa inveti sa te comporti. diferit. poate chiar mai matur. nu vor mai face asta.happy pentru ca vei fi superior lor.
Baafta.
nu esti inutila. deloc.

| loundy a răspuns:

Serios? La 14 ani u ai impresia ca nu ai nici un rost? De ce trebuie sa ai ce au si ceilalti ca sa fi fericita. Fii zigura ca ai un scop, si ca cineva acolo sus are ceva pregatit pentru tine, ca nu te-ai nascut degeaba. Baiatul ala face misto de tine? Ce iti pasa? oricum tu o sa ajungi mai departe decat el si o sa ii razi in nas. Si daca tot mai gandesti asa, incearca sa vizitezi un orfelinat si sa vorbestii cu copii de acolo. O sa iti ai seama ca pe langa ei tu ai tot ce iti trebuie sa fii fericita.(vorbesc din experienta, o fata mi-a povestit ca a vazut cum tatal ei a omorat-o pe mama ei, si in momentul ala am realizat ca sunt atat de norocoasa ca am o familie)

| lavyBandB a răspuns:

Nu trebuie sa bagi in seama toate comentariile astea stupide...Si eu cand eram mai mica, pe la vreo 11-12 ani eram mai plinuta si ma luau la misto colegii, prietenii, dar acum am mai crescut si arat chiar foarte bine. Faptul ca te batjocoresc e doar o faza trecatoare, tu trebuie sa ti fruntea sus si sa mergi inainte fara sa bagi in seama toate acele rautati din partea prietenilor tai.Fi tare si ai sa vezi ca toate vor trece de la sine. Daca prietenii tai vor vedea ca nu esti afectata de "glumele" lor se vor opri pentru ca indiferenta doare cel mai tarewinking

| kanamechidori a răspuns:

Asa sunt baietii dar ma rog, ce daca? Si eu sunt plinuta si chiar daca am doar 11 spre 12 ani incerc sa nu-mi fac inca probleme pentru ce va urma, ci doar sa ma concentrez pe ce pot face la varsta mea.Nu stiu cati ani ai, deci nici nu stiu ce activitati ti se potrivesc ca sa iti dai seama ca nu esti inutila.Cat despre baieti.Asa sunt ei, vor sa te enerveze pentru ca le place ca o fata sa alerge dupa ei si sa-i bata dar in zilele noastre si baietii dau dar daca nu ii bagi in seama tu ii vei enerva pe ei. Asa ca succes si incerca sa iti gasesti un prieten adevarat.Nimeni nu este. Spre exemplu verisoarele mele.Cand vin la mine si petrecem timpul impreuna si ne simtim bine, iar pe messenger isi bat joc de mine si una dintre ele chiar m-a injurat, enervandu-se ca nu o bag in seama cand aveam treaba... dar asa am continuat, nebagand-o in seama si am facut-o fara sa ii spun sa-si ceara scuze.Nici nu mai vorbim ca ele ma si barfesc.Asa sunt toti mai putin cei care sunt in cautare de prieteni adevarati, exact ca tine.

| Miruna Pavel a răspuns:

Nu trebuie sa te afecteze lucrul asta. incearca sa fi TU si sa arati ca esti puternica. multi te vor invidia. alegeti prietenii cu f mare atentie si nu te lasa calcata in picioare. multi avem perioade mai grele dar nu trebuie sa ne dam batuti.si poate e doar o impresie uneori ca ceilalti isi bat joc de tine. un pr adevarat nu ar face asta pupici

| mayli_9074 a răspuns:

Draga mea trebuie in primul rind sa te gindesti ca esti cea mai speciala persoana din lume esti unica estiTU.Noi femeile ne nastem puternice cei ce nu stiu sa ne aprecieze asa cum suntem nu ne merita toti avem perioade si perioade fii optimista mereu cu zambetul pe fata. Mult noroc!

| grigor a răspuns:

Ai incredere in fortele tale proprii,
eu caut o fata cu care sa fiu impreuna de preferat plinuta pentru ca am mai multa incredere in voi,

| Dia_2026 a răspuns:

Si eu ma simt la fel cateodata, multa lume nu e de incredere, in special dupa felul in care vorbeste, cum se comporta. daca esti un pic plinuta nu conteaza, la uni baieti le plac fetele grasute. spune-le,, Ce va e necaz sau ce?, ce daca sunt grasuta pe dinafara, pe dinauntru sunt minunata, se vede ca nu ma cunosteti cu adevarat" sa stii ca te ajuta si le arata ca esti o fire puternicawinking big grin. daca vrei sa mai vb dya.psloveyou big grin