| Marry410 a întrebat:

am o nelamurire! Imi place un baiat cu un an mai mare decat mine! Asta vara, am facut tot posibilul sa ii atrag atentia, dar el nu reactiona, deloc! Insa cand a inceput scoala, lucrurile au inceput sa se schimbe, se uita la mine intruna, intruna, si la un moment dat el a intrebat-o pe prietena mea daca eu il plac ca asa i-a zis lui un baiat de a5 a, cu care sunt prietena! Prietena mea a zis ca nu, nu-i adevarat dar el a ramas cu impresia ca eu il plac, ceea ce e adevarat dar nu vreau sa stie pentru ca mi-e rusine, dar chestia este ca el e foarte rusinos, cand sta cu prietenii lui, nici nu prea vorbeste cu ei, si sta mai mereu cu privirea in jos! Asta iarna ma bateam cu zapada cu niste colegii si el cand a intrat pe poarta scolii l-a daramat pe cel cu care ma bateam, fara niciun motiv! (atunci am ramas masca)! Mai mereu un prieten de-al lui se uita la mine si dupa aia vorbeste cu el ca si cum i-ar da raportul ca ceva s-a intamplat! VA OG AJUTATI-MA ca sunt nedumerita ca el nu vrea sa vorbeasca cu mine si nu stiu e sa fac...creteti ca ma place si daca DA, ce sa fac? P. S. Va rog fara misto-uri!

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Tu ai spus că este mai timid. Te place, dar îi este ruşine. Încearcă şi tu să vorbeşti ceva mai serios cu el.
Baftă.

| BiancaStoran a răspuns:

Da, te place si nu stie cum sa-ti arate. Ce sa faci:sa-l inviti tu undeva in oras, ca de exemplu la un film sau ceva, te descurci tu, important e ca si el te place.

| Andrada122 a răspuns:

Chiar asa mi s-a intamplat si mie:*faza este sa vorbesti cu el pe messs ca sa aflii mai multe detalii incepi de laun singur buna si se va termina cu gen te iubesc...P.SDaca nu merge fal invidios asa se va vedea mai binewinking

| Marry410 explică (pentru Andrada122):

As vrea sa, l fac invidios da' apoi mi. e frica sa n. o lase balta cu mine, ca vede ca sunt cu altcineva!sad

| Andrada122 a răspuns (pentru Marry410):

Asa am patit si eu dar din placerea de a ma uita la el si de a vorbi cu el sa transformat in plictiseala.Incepusem sa ma plictisesc si stateam mereu cu un baiat si cand credeam ca nu mai ma place a venit la mine si mi. a cerut idlove struckNush ce sa zicthinking

| naitreaba a răspuns:

Te place, desigur. Incearca sa vorbesti cu el, sa te bagi in seama, ca o sa-ti marturiseasca la un moment dat.

| Mariucaaa a răspuns:

S-ar putea sa te placa thinking fa tu primul pas, cere-i id-ul, vorbiti pe mess. Poate daca vede ca vrei sa va "imprieteniti mai bine" isi da si el drumu' la gura si nu mai e asa timid in preajma ta thinking

| zanabuna13 a răspuns:

Ar trebui sa intri in cercul lui de prieteni, sa va intalniti si sa vorbiti ca intre prieteni.Pe parcurs o sa vezi daca el este interesat de tine asa cum iti doresti tu sau este doar o iluzie, o impresie a ta.Bafta!

| Marry410 explică (pentru zanabuna13):

MERCI. dar sa stiti ca si mie imi este destul de rusine, totusi e mai mare, si mi-e frica de prietenii lui de ceea cea r putea sa spuna prietenii lui! Mie de el nu mi-e frica, dar de ce ar putea spune prietenii lui DA! dAR ORICUM VA MULTUMESC m-ATI AJUTAT ENORM!