| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca viata mea se prabuseste pe zi ce trece.Nu stiu ce sa fac.Incerc sa nu arat cat de deprimat sunt dar e din ce in ce mai greu sad..cand sunt singur sunt mai mereu trist dar in fata prietenilor incerc sa nu arat asta.Si toate astea din cauza unei amice pe care o credeam prietensad. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Dati-mi un sfat va rog.happy

4 răspunsuri:
| Dante30 a răspuns:

Uite Nu vreau sa te incarc mai negativ dar sunt oameni cu probleme mai mari in viata!
EU: 18 ani mama murit acum 3 ani jumate de 2 ani juma locuiesc singur mama a avut cancer si multe alte chestii si depresie nah...

Viata nu e intotdeauna frumoasa dar ce e al tau e pus deoparte si te asteapta sa il gasesti, Vezi si partea plina a paharului fiindca fara un sfarsit nu poate exista un nou inceput, If there's no end there can be no begining, Capul sus traiesteti viata din plin si numai trai cu impresia ca trebuie sa fii happy in fata prietenilor! Prietenii adevaratii sunt cei carora le poti spune orice indiferent ce e si ce ai pe suflet si sa te accepte si sa te inveseleasca/sa iti fie alaturi! Bafta ai grija de tine!

| Markusfrtt a răspuns (pentru Dante30):

Imi pare rau pentru mama! Sunt sigur ca ti-a fost foarte greu la inceput. Ai dreptate sunt oameni cu probleme mult mai mari.Iti multumesc frumos pentru sfat happy

| Dubi19 a răspuns:

Dar ce s-a intamplat cu prietena aia a ta?:d...

| raluca12347 a răspuns:

Din cauza unei prietena ai ajuns asa? asta nu e o problema, poti trece prin asta. Poti sa te imprietenesti cu persoane mult mai dragute. Nu trebuie sa fii trist. Ai grija, fii social