| marian9313 a întrebat:

Sincer,de ce aproape m-ai toate fetele spun ca nu conteaza cum arati(FIZIC),dati-mi voie sa nu cred ca ii chiar asa cum spuneti,pentru ca eu pana acum am simtit-o pe pielea mea chestia asta,oare pana acuma de ce nu am reusit sa am o relatie cu vreo fata? ca totusi sunt un tip linistit,nu beau,nu fumez,ba chiar am simtul umorului, si totusi nici o relatiestraight face. Deci de asta zic ca nu prea ii adevarata chestia asta ca nu conteaza cum arati(povesti, ba chiar conteaza ff mult). Daca era chiar asa cum spune-ti m-ai toate, dati-mi voie sa cred ca o relatie tot aveam pana acum.

5 răspunsuri:
| CopiluNebunCuViseColorate a răspuns:

Asa este.conteaza felul in care arati pentru majoritatea.chiar daca multi nu recunosc.lumea e foarte superficiala. pune pret pe aspectul fizic si uita sa priveasca si in interiorul unei persoane.crede-ma.am trecut si eu prin asta pana acum cateva luni cand mi.am facut o shimbare de look.si brusc au inceput sa fie toti mai prietenosi, mai comunicativi.persoane care nici nu ma cunosteau inainte acum se baga in seama.parerea mea este sa te concentrezi pe persoanele care te plac asa cum esti.de exemplu la mine multi au remarcat schimbarea mea ..doar unii prieteni nu au prea bagat-o in seama deoarece pentru ei eram eu si atat.nu conta cum arat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" sunt un tip linistit, nu beau, nu fumez, " - O fată " modernă " din ziua de astăzi o să considere că astea sunt defecte, nu calităţi.

| 0Denis0 a răspuns:

Fi tu insuti si cu timpu ai sa gasesti nu incerca sa fii ceva ce nu esti cu adevarat. Poti sa imbunatatesti comportamentu aspectu dar un sfat nu te schimba complet ca dupa un timp nu o sa te mai simti chiar asa bine.

| Codre a răspuns:

Da asa este, chestia cu nu aspectul conteaza e o abureala de copii mici.
Si in ziua de azi fetele se uita si la bani daca ai o masina fac eu pariu ca iti faci o iubita imediat... asta e viata... sper ca ti-am fost de ajutorhappy!

| ClaudiaRebecka a răspuns:

Pentru fete fizicul conteaza foaaaarte mult