| Monaaaa777 a întrebat:

Sincer,nu mă inteleg deloc cu mama eu nu o iubesc, pur si simplu eu nu o iubesc ea nu ma iubeste, poate va veti gandi ca ai un telefon un adapos etc..toate au fost oferite de tata foarte multe,deci pana si diriginta mea o uraste eu abia pot sta cu ea in casă este urata foarte urata si eu nu o suport,i-am spus de multe ori ca as vrea la o scoala bună unde pot invata mult mai bine dar ea mă demigreaza mult si nu pot invata astfel, imi spune ca nu sunt un copil normal mereu, este crizata uneori am vrut sa plec de acasa pentru ca din cauza ei..am patit foarte multe chestii prin care nu asi fi vrut sa le traiesc, daca ii spuneam ca ma deranjeaza ca ma jigneste cum vrea ea incepea cu crizele a vrut sa imi dea foc la haine si multe batai pe care le-am suportat batai cu lemnul etc.Si eu si fratele meu am fost batuti rau am fost alungati de acasa apoi tot ea ne-a cautat,parca suntem niste animale nu stiu ce e cu viata mea,uneori nu stiu ce vrea ea,acum de cand am crescut nu ma mai iubeste deloc de cat pe fratele meu,el are camera lui eu nu,el are foarte multe drepturi iar eu nu,ii da dreptate lui mereu asta ma face foarte slaba si foarte trista pentru ca stiu ca am dreptate si mai sunt si batuta nu vreau sa ajung la stat sau alte prostii. vreau sa mor dar nu sunt inca decisa daca vreau asta am iertat de multe ori chestiile asgea de multe multe chiar multe ori nu imi puteti spune sa mai iert, nu pot. Dacă fratele meu iar fi spus acum că vrea să se mute la o anumita scoala sau alte chestii ea ar fi acceptat eu i-am spus si a inceout sa ma demigreze in fel si fel ca eu nu pot si nu sunt buna la nimic, imi iubesc fratele dar pentru asta am ajuns sa il urasc foarte tare, mai am un frate dar e mai mare are 30 de ani! si de la tata am luat bataie ba chiar foarte tare,dar pe el il iubesc iar mama,mama nu are nici un sens in viata mea mi-a s fi dorit ca ea sa nu ma fi nascut, nu ea! e un nimeni pentru mine, o mama nu isi demigreaza copilul si nu as vrea nici la dusmani sa fie in locul meu sa aiba o asemenea mamă

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai vreo rudă la care să apelezi?

| Nemessys a răspuns:

Singura ta scapara este telefonului copilului. Nu te gandi ca o sa vina cineva cu forta la tine in casa si o sa te ia ca apoi sa te duca la un camin, ci o sa vorbesti telefonic cu un psiholog specializat pe chestia asta si o sa te ajute sa-ti mai revii psihic.

| Sayiumi a răspuns:

Ar trebui să suni la telefonul copilului