| anonim_4396 a întrebat:

Sincer, nu stiu la ce categorie sa psotez intrebarea, asa ca - am pus'o la categoria adolescenti, pentru ca ma adresez mai mult lor, ei sunt cei care "cer funde"! ati putea sa nu mai specificati faptul ca oferiti funde pentru cel mai bun raspuns? e ceva logic ca puteti sau veti oferi asa ceva, dar mentionand acest fapt, pareti disperati si chiar patetici chiar! deci, puteti sa nu mai "oeferiti" atatea funde, de parca ati fi generosi, mai ales cu criza asta!?

Răspuns Câştigător
| Eusicamatat a răspuns:

laughing misto intrebare

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Funda nu este un fel de "a cumpara" raspunsuri si oameni, asta dupa parerea mea.
Cei nou veniti, cum am fost si eu, raspund cat pot ei de bine la acele intrebari, si de obicei acolo raspund cel mai des, la intrebarile care promit funda.
De ce? Pentru ca ei vad funda ca pe ceva valoros, cu o valoare imensa, fara sa realizeze de fapt ca nu este nici un bun material.
Pentru mine, o funda inseamna un "Multumesc", care poate fi spus si in cuvinte, si prin funda, nu cred ca este vina celor care spun "Dau funda", ci vina celor care interpreteaza funda ca pe ceva obligatoriu pe TPU, ca pe o rasplata la raspunsurile lor.
Repet, funda este un fel de multumire pentru cei care citesc astea si tot cer funde, ce spune ronero este corekt, depinzand si de felul in care este privita acea funda.

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

Auzi mai - funda! stiu ce inseamna funda, stiu care'i este scopul. era doar o intrebare retorica si vroiam sa scot in "evidenta" snobia din tinerii adorlescenti. dupa felul in care ai explicat, observ o mica nota de ">manie" a detaliilor luate de pe google sau o obsesie infantila de a explica ceva cuiva migalos si incisiv in modul in care ti s-a explicat si tie cand ai fost educat. ia'o mai calm 'frate. laughing oricum, esti amuzant de simpatic! laughing

| MenInShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Jajalaughing draga concetatene, observatia care ti-am facut-o eu a fost datorata faptului ca in acea seara m-a apucat desteptaciunealaughing
Stiu ca stii ce inseamna funda, ca altfel nu mai puneai intrebarea, si nu mai explica-i, si am inteles si ca e o intrebare retoricalaughing
Vroiam sa scot si eu putin in evidenta nu disperarea celor care promit funda, ci disperarea celor care vor funda, pentru ca ei raspund primii la acele intrebari.
Deci, nu ar trebui sa dai vina pe cei care promit funda, ci pe calicii care cer fundawinking
Si mersi pentru complementtongue

| andru8700 a răspuns:

Sincer mi se pare foarte corect si logic ceea ce ai spus.Parca zici ca, cumperi pe cineva cu o funda si macar de am castiga ceva din asta.Sunt doar niste simple funde pe un simplu cont.Nu te incalzeste cu nimic o funda.Nu stiu de ce unii sunt asa disperati dupa funde. laughing)

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Da! Ai dreptate! Funda?

| Eusicamatat a răspuns:

Mersi esti dragut :*

| Tudor_Florin_1990 a răspuns:

Mda...asta am constatat si eu (desi sunt de 2 zile pe TPU, adica sunt nou). Nu am citit termeni si conditii etc., deci nu stiu ce e FUNDA aia...dar chiar asa, e si stresant!

| amaliab1997 a răspuns:

laughing laughing OK am inteles nu o sa mai "ofer"funde o sa cer funda laughing laughing