| Dolor a întrebat:

Sincer nu stiu nici eu cu ce sa incep...Nu ma pricep prea bine sa vorbesc despre sentimentele mele dar am nevoie sa povestesc cu cineva.Stiti iubesc un baiat. am fost impreuna 2 ani de zile si acum o luna ne-am despartit.Relatia noastra era ok pana el m-a pus la incercare sa vada daca imi pasa de eloh go on da totusi el stia cal iubesc mai mult ca orce pentru ca m-am certat cu toti pentru el cu familia prieteni inca am si mers la el in alta tara in vacanta de vara si apoi am venit amandoi acs, el era plecat cu parinti.Nu stiu nu pot sa-l uit.Adorm si ma trezesc cu el in gand toata ziua ma gandesc la el nu pot sa-mi-l scot din minte. Orice loc unde merg imi aminteste de el ma doare atat de rau ca ne-am despartit.Prima data mi-a dat ignore si tot ma scotea si ma baga.Si-a pus poza cu alte fete si i-a spus la o amica ca pozele le-a pus pentru ca sa le vad eu.Eu am inceput sa ma satur si i-am dat eu ignore, dupa au trecut cateva zile si m-a rugat sal scot eu nul inteleg odata vb frumos cu mine odata ma jigneste, pentru ca asa facea cand ne certam, acum cand aude ca am vb cu cineva intra pe mine si ma intreaba daca is cu el si chesti.Nu inteleg ii mai pasa sau nu de mine. Daca a zis ca nu-l mai interesez de ce mi-a zis sal scot de la ignore de ce i intreaba pe alti de mine?
Si in plus stie cal iubesc enorm i ff sigur pe el. Nu stiu sincer ce sa fac cateodata imi doresc sa scap de el imi cere web si i spun ca nu vreau sa-i dau si se enerveaza si imi da webu lui fara sa il cer eu. SI vb frumos si cand zic sa ma lase in pace se enerveaza si ma jigneste spuneti-mi si mie ce sa mai cred, ce sa mai fac.Si prima data cand o fost plecat eu l-am asteptat opt luni de zile, cand o plecat a 2 oara am plans amandoi ca niste copii mici, avem atatea amintiri frumoasa impreuna atat promisuni. El acum zice ca numai ma iubeste dar cum pot sa uit cat murea de gelozie si pentru cum mergeam imbracata la scoala, practic eram urmarit stia tot ce fac.Acum el e in plecat din tara de cand ne-am despartit dar vorbim zi de zi.Cand a fost plecat data trecuta vorbeam de la 2 dupa ce ieseam eu de la scoala pana la 12, 1 seara deci mi greu sa cred ca numai ma iubeste dar na se poate cred. Spuneti-va si voi parerea

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi prea tare! Faptul ca te-a pus la incercare a fost doar o metoda sa vada daca mai tii la el.dar unde e iubire sincera nu e loc de incercari si te inteleg.Din povestea ta eu am desprins ca el incearca sa te faca geloasa cu orice lucru marunt.dar din iubirehappy Fazele cu webu te-ai gandit ca poate el credea ca dai la altcineva web de nu vrei sa ii dai lui, si de aceea iti da webu lui? Gelozia voastra nu e opusul dragostei si SINONIMUL eihappy Sper sa va impacati! Mult succes in continuare

| Dolor explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult de raspuns dar crede-ma ca numai stiu nici eu ce vreau deja dar stiu ca doar pe el il iubesc si chiar daca mi-au spus alti sa-l uit si sa ma combin cu altcineva nu pot pentru ca i singuru in mintea. Cateodata ma gandesc daca o sa mai pot iubi pe altcineva, nu stiu ce sa fac sincer.Mersi oricum:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dolor):

Daca nu mai e o cale de impacare intre voi 2 eu zic sa incerci sa uiti trecutul...deoarece viitorul conteaza cel mai mult! Trebuie sa inveti sa uiti.dezprinde-te de lucrurile si sentimentele de care erai legata de el! Sa iti dai seama ca cel mai mult va suferii cel ce iubeste nu cel ce este iubit! Eu nu zic sa te ''combini'' cu altcineva cum spun prietenii tai, Spun sa iti faci ordine in cap deoarece trebuie sa fii pe picioarele tale! Multa bafta!happy