| Geo1117 a întrebat:

Singuratatea pe mine ma deprima si mai mult... 2 ani de singuratate, nici o fata gasita.
Nu vreau parabole, du-te in parc sau mai stiu eu, invita vreo fata necunoscuta.
Ce pot sa fac in privinta asta?
Parca toate fetele sunt niste malformatii si sunt cu stapanii lor sau ba chiar si singure, dar si degradate tot urate si cam proaste.
Toate sunt luate.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Adevarul este ca fetele bune sunt luate.
Iar la cele care raman e cam greu sa le faci sa se ataseze de tine, fie au avut relatii in care au gafat si nu vor sa mai faca greseala, fie au alte ocupatii, fie cauta altceva de la baieti, si alte chestii pe care le stii si tu.
Ce poti sa faci? Sa incerci sa-ti mai scazi si tu standardele, nu fii atat de pretentios, incepe cu ceva mai "accesibil" sa poti acumula experienta.
Pana la urma daca nu te apropii de ea nu o poti cunoaste si nu ai de unde stii daca e ceea ce cauti tu sau nu.

| seth2016 a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a-ti schimba atitudinea fata de fete (degradate tot urate si cam proaste).

Ai putea sa verifici si atitudinea ta fata de egalitatea de sanse (sunt cu stapanii lor).

Intr-o relatie o fata are nevoie de / si poate oferi respect, onestitate, intimitate si incredere. Esti dispus sa oferi si sa primesti asa ceva?

Deprimarea ta iti poate oferi o motivatie suficienta ca sa incepi sa te schimbi.

Daca vrei un fast track (drumul cel mai scurt si direct) poti face o vizita la acupunctura. Scapi rapid de deprimare, te (re)echilibrezi energetic, te relaxezi si devii mai sociabil.

Bafta!