| NYKOONE a întrebat:

Solutie buna pentru cosurisad

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Acneea e o problema muuuult prea subiectiva...ce functioneaza la mine nu o sa dea aceleasi rezultate si la tine, daca ai o acnee severa du-te la dermatolog pentru ca e mai usor sa tratezi acum decat sa incerci sa scapi de semnele urate ramase pe fata crying ti-o spun din proprie experienta

| PaulTheBoneBreaker a răspuns:

Cauta la farmaciile naturiste o solutie numita Aknesol. Costa cam 9 lei. Foloseste-o de 2 ori pe zi la inceput, iar apoi numai o data pe zi. Crede-ma, functioneaza!

| uguugu a răspuns:

Buna! singurul meu sfat pe care l-am dat si altor fete este(si iti spun din experienta): era un timp in care si eu aveam f multe cosuri si puncte negre si de colesterol pe fata si mereu le storceam si se infectau la loc..la un moment dat am incercat creme, unguente, pudra, insa nimic nu a mers. Apoi am fost la cosmetica unde tipa a folosit acul si storsul(cosurile erau intepate usor apoi stoarse). Eu una am frica de ace si am fost ingrozita la gandul asta insa nu a fost dureros asa cum credeam eu, era ceva suportabil(acum depinde si unde mergi daca are mana usoara pers. respectiva). Apoi mi-a fost recomandat ceaiul de pelin ca ranile ramase sa se vindece mai repede( se face ca oricare alt ceai normal, se toarna intr-o cana apoi am imbibat un disc demachiant in ceai si ma stergeam pe fata(ca si cum te-ai demachia). Te poti sterge cu asta de cate ori vrei pe zi de 5-8 ori de cate ori vrei(ideea e sa fie mereu proaspat eventual il poti pune in frigider).Mie mi-a trecut totul in 4-5 zile si acum am tenul imaculat nu m-am asteptat la un asa rezultatat efectiv e ca orice ten curat de copil mic. Important este sa te demachiezi seara de seara si daca mergi la cosmetica sa nimeresti pe cineva ok cu mana mai usoara(eu am mai fost acum 3 ani la un cabinet cosmetic dura mult, pretu era exagerat plus ca ma si invinetise tipa o data). Asa ca informeaza-te bine si sfatul meu este sa mergi ca daca acea infectie nu e scoasa poti folosi toate cremele si ceaiurile din lume ca ele se vor infecta pe parcurs.