| dailydaisy07 a întrebat:

Sora mea se va casatori cu un arab dar eu, tata si bunica il uram si ii strica viata! ce sa facem?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Daca ea e foarte hotarata sa se casatoreasca cu el, cred ca nu mai puteti sa faceti nimic decat sa va resemnati si s-o intelegeti. Daca va opuneti veti reusi doar sa va urasca si sa nu se mai raspunda cu voi.Asta va va durea mai tare si riscati sa o pierdeti.

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

De unde stie tot clanul, ca nu se iubesc si ca ii strica viata? Poate sa nimereasca foarte bine sau foaarte rau, dupa noroc. CE, daca se casatoreste cu-n roman sunteti siguri c-o nimereste? Casatoria chiar e o loterie.

| User a răspuns:

Just kill it.

mira
| mira a răspuns:

Nu puteti face nimic. Purtati-va frumos cu el ca sa nu ingreunati situatia surorii tale.

| mihaa a răspuns:

Am citit f mult despre arabi, ma interesa, viata si cultura lor, dar pot sa-ti zic o concluzie: sunt niste oameni prefacuti, mizerabilii, siu pentru ei femeia inseamna sclavie, sper kk surioara ta sa nu ajunga in tara lui niciodata deoarece va sterge cu ea pe jos, bafta

| zorialbi a răspuns:

Buna. E foarte important ca ea daca se casatoreste cu el sa-si pastreze credinta, sa nu treaca la islamism (probabil ca ea este ortodoxa, nu stiu care e situatia) si bine ar fi sa-l aduca si pe el sa se boteze in credinta noastra. Altfel ii va fi foarte greu si poate pierde ce este mai important: mantuirea...in cazul in care se leapada de credinta ei. Ar fi bine sa vorbeasca si cu un preot inainte sa faca pasul acesta...Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In zilele noastre ea se poate casatori fara a trece prin biserica. si ce daca el e arab? asta nu inseamna ca nu este om...incercati sa o intelegeti sau cel putin sa ii repectati