| sweetmih a întrebat:

Spaniola sau Franceza? Ce sa invat?

21 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Spaniola este cea mai usoara dar si cea mai frumoasa.
Franceza este mai grea.
Dar nu noi trebuie sa-ti spunem ce limba sa inveti!
Trebuie sa-ti alegi tu!

| William a răspuns:

Amandoua sunt la fel de inutile, daca stii deja engleza invata germana.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Spaniola!big grin

| aneliram a răspuns:

buna
sfatul meu este sa inveti franceza.pup

| strengaritzza a răspuns:

Spaniola este o limba frumoasa. Daca vrei sa mergi in Spania se merita spaniola sa o inveti. Dar daca nu mergi mai bine invata Franceza, pentru-ca franceza este limba ce circulatie internationala si engleza la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| BellaKiოNana a răspuns:

Spaniola pn ca e mai usoara.bafta!

| LaNaibaa a răspuns:

Spaniola, deoarece franceza este mai grea.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Franceza e cea mai buna limba de invatat.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariaaa234 a răspuns:

Spaniola

| AndaluziaM a răspuns:

Iti recomand Spaniola findca e mai usoara asemanatoare cu Romana eu am fost in Spania 5 ani stiu ce iti zic

| Andrei2343434343434343 a răspuns:

E grea franceza. Fac de 2 ani si nu prea inteleg nimic, dar am numai 9 si 10 laughing) Acum depinde la ce vrei sa foloseste acea limba. Bafta! :*

| Andres2013 a răspuns:

Spaniola, deoarece este o limba frumoasa si apreciata de multi. Spanioala se foloseste aproape in orice melodie, iar melodiile spaniole sunt apreciate foarte mult. Spaniola se situează pe locul doi ca cea mai vorbită limbă în lume conform numărului vorbitorilor care o au ca limbă maternă. Uite aici mai multe detalii unde se vorbeste : http://ro.wikipedia.org/wiki/Limba_spaniol%C4%83

| LiazAdrian a răspuns:

Franceza e mai aiurea.
Dar Spaniola se-aseamana cu limba romana! Iti recomand Spaniola! happy

| alexandruf37 a răspuns:

Spaniola este mult mai usoara dar franceza parerea mea te ajuta mai mult chiar daca este mai grea si este si mai frumoasa!

| ionutza2001 a răspuns:

Te sfatuiesc SPANIOLA ca franceza ii cam grea eu am 10, 9 si un 8 cea mai mica nota la franceza dar eu te sfatuiesc sa alegi spaniola! Sper ca ti-am fost de ajutor :*

| myanca a răspuns:

Eu as zice franceza pentru ca daca te duci in franta o sa stii limba si o sa-ti fie usor.As dori funda daca se poate te rog frumos.

| AnneMah a răspuns:

Spaniola iti sugerez!

| CamaraduArgatu a răspuns:

Ne intrebi pe noi? Eu te-as recomanda franceza deoarece se vorbeste in mai multe state si e limba moderna pe locul 2!

| Roibu_Raluca_1993 a răspuns (pentru CamaraduArgatu):

Gresesti. Spaniola e o limba mult mai vorbita ca franceza.
iti dau date din Internet:
Spaniola o vorbesc aprox. 266 milioane de persoane
Franceza aprox. 122 milioane de persoane.
Dar totusi franceza e mai folosita in plan international, ca engleza