| Cineva! a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi si sa ma ajutati.Am o problema(destul de mare) cu kg in plus.De foarte mult timp ma lupt cu ele si nu reusesc; ma invart intr-un cerc continuu. Pur si simplu nu reusesc.Ma scuzati daca nu ma exprim corect dar acum in mintea mea e o invalmaseala dde lucruri pe care nu stiu cum sa le scriu mai repede.Solutia mea este infometarea.Stiu, stiu ca nu e bine dar pur si simplu ceva din creier imi "impune " asta.Pentru mine ziua perfecta e accea in care nu mananc. Pur si simplu cand mananc deja ma simt "murdara", buna de nimic, nimic parca nu mai are rost.De exemplu astazi mi-am propus acelasi lucru(sa nu mananc). M`am trezit dimineata.am plecat la scoala(la scoala nu mananc nimic NICIODATA.Nu vreau sa ma vada lumea mancand. imi imaginez ca in mintea lor zic"doamne! asa de mare e si mai si mananca") am ajuns acasa, am dormit putin, m-am apucat constiincios de teme. Tata m-a intrebat daca mananc si i-am spus ca nu. El mi-a adus un iaurt dadone si niste pufuleti; macar ceva sa mananc.Si cand am gustat din pufuleti... offff. mi-am dat seama ca am gresit enorm.Nu trebuia sa mananc/daca i-am pus in gura. i-am terminat. dupa ce am mancat pufuletii m-am dus in bucatarie si am mancat(peste la cuptor cu legume)dupa, m`am simtit foarte plina si "distrusa", ca si cum as fi o .ratata.Ca si cum nu ar fi fost de ajuns am mancat si 2 portocale si vreo 3 batonase de ciocolata... Daca intr-o zi ma infometez, cum pun ceva in gura(chiar si o bucatica de mar) ma simt groaznic si ziua aia. pentru mine nu mai are rost.nu mai incerc sa ma abtin de la alimente; din cntra:daca imi e pofta de ceva dulce imi cumpar si mananc, chiar si 2 ciocolate, dar pe ascuns.Inca ceva:atunci cand ma infometez merg la sala.masaj pur si simplu vreau sa fiu mai"sus". Pur si simplu nu stiu ce sa fac? Sunt aproape de bulimie sau anorexie? sa ma duc la.psiholog? Va rog nu-mi spuneti ce trebuie sa fac ca sa slabesC.Stiu ca infometarea nu e solutia dar pur si simplu asta imi "dictteaza creierul".

Răspuns Câştigător
| BiancaB_2401 a răspuns:

Si eu in urma cu cateva luni incercam sa slabesc si eram obsedata de idee asta.Am lasat totul de la sine, am incercat sa mai reduc mancarea, dar nu sa ma infometez pentru ca acum un an am facut asta si am ajuns prin spitale! Incearca sa nu mananci dulciuri in exces si cat mai putine mese pe zi.Si seara eu faceam niste exercitii (abdomene, flotari, genoflexiuni) si fara sa-mi dau seama 2 saptamani am slabit 3 kg. Sper ca ti-am fost de ajutor! :* Funda?

3 răspunsuri:
| νєησм a răspuns:

Pai,in primul rand nu miai zis KiloGramele tale si varsta ta iar in al doilea rand un astfel de regim tear ajuta sa slabesti macar 3 KG in 3 Saptamani.Deci dimineata mananca cereale cu lapte la pranz niste ciorba iar seara o banana, un mar, o gutuie sau o portocalawinking. Sper ca te-am ajutatwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai zi la creier sa nu iti mai dicteze rolling on the floor

si cauta un regim cu salate si fucte multe si o singura feie de paine pe zi si felia aia sa fie mica

si o colega de-a mea a fost mare de tot si acum o slabit cu asta cu salatele si fructele e slaba are 48 de kg :d incearca

| Valleria a răspuns:

Waw, cand citeam mi se parea ca vorbesti despre mine. Stau tot timpul acasa si m-am ingrasat. Nu sunt obeza dar ma simt asa pentru ca nu am corpul pe care il doresc. De cateva luni incerc sa slabesc cu diete si exercitii dar nimic sad daca nu maninc nimic toata ziua e bine, dar daca gust ceva nu ma pot opri...cat de mult te intelegsad