| missME a întrebat:

Cinci motive pentru care merita sa traiesti. Sa vedem...

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Otrava e scumpa si se gaseste greu.
Ca sa urc pana pe bloc imi e foarte lene.
Se subtiaza comunitatea emo cu un membru.
Ca sa reusesti din prima nu poti, cutitele parintilor sunt foarte tocite.
Prietenii vazandu-te mort intr-un stil naspa, nu vor reusi sa nu izbucneasca in ras, ambianta emo fiind destramata.hee hee

26 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Ajungem toti la concluzia ca se ajunge la un moment dat al existentei...cind trebuie sa faci lista cu plusurile si minusurile care-ti motiveaza efemera trecere prin "miracolul" vietii.Asta ca sa-ti dai seama de echilibru, necesitati, masuri ce trebuie luate si, eventual, o evaluare a calitatii acestei existente.
Am gasit cinci motive insa sunt mult mai multe pentru a intra in virtej. din nou si din nou...
1. Speranta din ochii celor iubitilove struck
2.Cartile,muzica,luminarile,parfumurile...
3.Prietenii si amintirile ce insemna pentru mine: o lume aproape fantastica in care orice se poate intimpla.
4.Credinta in DUMNEZEU!
5.glasul cald al unui prieten pe care-l chem la 2:00 noaptea si nu ma-ntreaba "cat e ceasul" ci..."ai nevoie de ceva?" love struck

| Psihoyounger a răspuns:

1. Viaţa ţi-a fost dată pentru a o trăi, nu pentru a-i pune tu capăt.

2. Descoperind iubirea vei vedea că are rost să trăieşti şi atunci ţi-ai dori să trăieşti mai multe vieţi, nu doar una.

3. Întemeierea unei familii, copiii şi nepoţii te vor face să te simţi împlinit/ă şi fericit/ă! Nu poţi renunţa la o asemenea şansă.

4. Gândeşte-te că tu, ca şi mine, ca şi alţii care au mai răspuns la această întrebare eşti privilegiat/ă pentru că vezi, auzi, te mişti, poţi sta în picioare, vorbeşti, iubeşti... Alţii nu au avut acest noroc şi totuşi îşi doresc să trăiască. Tu l-ai avut şi nu ţi-ai dori?

5. Exişti, probabil ai o menire în viaţă. Vei avea o meserie, vei avea o familie, ai mulţi oameni în jurul tău pentru care merită să trăieşti.

Sărbători fericite!

Psihoyounger

| Marii a răspuns:

1 traiesti ca sa mori
2 traiesti ca sa iubesti
3 traiesti ca sa urasti
4 traiesti ca sa ajungi acolo unde visezi (ma refer la o facultate, sa ai un job la care sa-ti faca placere sa te duci)
5 traiesti ca sa te bucuri de frumusetea pamantului (ce-a mai ramas din frumusetea asta). happy

| PurpleLadybug a răspuns:

Sa razi
Sa plangi
Sa cazi
Sa te dai cu capu' de peretilaughing
Sa'ti julesti genunchii... si altele
Pe scurt, lucrurile pe care le simti pe pielea ta, dar care te fac sa simti ca esti viewinking.
Take carepeace sign

| St!L a răspuns:

1.Sa iubesti si sa fii iubit!
2.Sa ai parte de niste copii care te iubesc si te asculta
3.Atunci cand esti bunic/bunica sa ai parte de nepoti e cel mai frumos lucru.
4.Sa iti atingi iealurile in viata
5.Sa ai parte de tot ce-ti doresti alaturi de persoana iubita!

| Cryssy a răspuns:

1. Pentru iubitul meu pe care il ador
2. Pentru familia mea
3. Pentru prietenii care mi-au fost alaturi si la bine si la rau
4. Pentru a-i ajuta pe ceilalti
5. Pentru a-i face pe cei dragi fericiti

| pinky_2290 a răspuns:

1. sa iubesti si sa fii iubita

2. sa traiesti fiecare clipa ca si cand ar fi ultima

3. sa iesi in oras cu prietenii

4. sa te trezesti la ce ora vrei laughing

5. sa iti cumperi tot ce vrei, indifirent de cat ar costa

| Alex_7297 a răspuns:

1. Familia; (aici incluzând şi cea întemeiată de tine)
2. Iubirea;
3. Distracţie;
4. Minunăţiile lumii;
5. Dinamo.

| candycarrie a răspuns:

Iti dau un singur motiv: ca sa ii spun tipei de mai jos, "maddy", ca se scrie RECIPROC, NU RECIPROG

| aniohetova a răspuns:

1.Sa intalnesti persoana potrivita si sa iubesti
2.Sa inveti.Toata lumea se naste pentru a invata cate ceva si cu cat crestem cu atat invatam mai multe.Viata ne invata.
3.Sa te realizezi pe plan profesional.
4.Sa-ti faci o familie, sa ai niste ingerasi de copilasi pe care sa-i iubesti si pe care sa-i inveti cat mai multe. Dupa cum vezi primele doua te ajuta sa inveti mai departe pe ceilalti dragi tie.
5.Sa ajuti, fie cu vorbe bune, fie cu bani sau cu orice altceva poti. Atunci cand ajuti, primesti mai multe happy

| iri a răspuns:

Eu am un singur motiv: echipa de fotbal si fotbalul in general. love struck Nu imi pot imagina lumea fara ei.

| StelutaDintreNori a răspuns:

1. Sa simti iubire.
2. Sa descoperi.
3. Sa faci fericiti pe altii.
4. Sa ai un copil.
5. Sa vezi lumina soarelui.

| maria1992 a răspuns:

1. Pentru ca viata este cel mai mare dar. 2. Pentru ca viata este frumoasa, chiar daca noi nu ne dam seama. 3.Pentru ca sunt atatea lucruri minunate de facut si de trait. 4.Pentru ca daca traiesti, inseamna ca Dumnezeu are o misiune pentru tine, indiferent care ar fi aceea si 5. Pentru ca viu, poti murii oricand, dar odata mort, nu poti invia. Deci, sa traim cat de mult si bine putem!:*

| Cretzule a răspuns:

1.sa muncesti pentru a te distra
2.sa iti intemeiezi o familie
3.sa calatoresti
4.sa te distrezi
5.sa iti vezi nepotii

| shalimar a răspuns:

1.nu-i asa ca iti place cand ninge sau cand te mangaie razele soarelui? 2.cand te intalnesti cu prietenii si radeti cu mainile pe burta. 3dupa o zi grea in care ai realizat ceva maret, adormi cu o satisfactie enorma. 4. bucuria de a petrece momente de aur cu parintii, bunicii, iubitul/iubita, verisorii. 5.fiecare secunda petrecuta alaturi de baiatul meu e un motiv de a trai(bucuria de a avea copii)

| Slowmotioon a răspuns:

1.nimeni nu si-ar dori sa moara.Nici tu:!
2.sa iubesti tot ce iti place
3.merita sa traiesti pentru ca mereu vei fi iubit
4.sa iti satisfaci toate dorintele.Vietii
5.sa te treezesti la o noua zi din viata cu zambetul pe buze.

| zumba zumba a răspuns:

In primul rand vita are milioane de motive ca sa o traiesti la maxim. sa ai o copilarie frumoasa lipsita de griji, sa iubesti si sa fii iubit, sa calatoresti, sa treci si prin bune si rele, sa ai mii de emotii si sentimente de tristete si de bucurie, eu iubesc sa traiesc fiecare clipa ca fiind ultima.

| byiju a răspuns:

1.copilaria
2. iubirea
3.prietenia
4. familia
5.sa realizam in viata lucruri bune astfel incat sa ne indeplinim datoria pe care o avem fata de Dumnezeu

Răspuns utilizator avertizat
| maddy_1722 a răspuns:

1.Pt ca viata este frumoasa
2.Fiecare om are parte de o mare iubire
3.Musik este cool
4. Dumneazeu te-a facut cu un skop
5.Sa ne ajutam reciprog pe TPUbig grinbig grinbig grin
4.

| ştrumf_8528 a răspuns:

1. sa lupti
2.sa suferi
3.sa oferi si sa primesti iubire
4. sa fii fericit si sa ii faci si pe ceilalti fericiti
5.pentru ceilalti din jur, care tin la tine happy

... cel putin asa cred eu...

Răspuns utilizator avertizat
| Aerosmith a răspuns:

Gandeste-te ca unii nu au fost norocosi sa traiasca foarte mult si ca au pierdut bucuriile vietii. Sa vezi ce motive gasesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa te fac pe tine sa razi.
Razi! Ai ras, stiu eu smug laughing.
1 ) sa iubesti
2) sa faci lumea fericita
3) sa ajuti
4) sa descoperi
5) sa te distrezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand
1. Dumnezeu
2.viata e :X
3.totul e bine
4.esxista dragoste multa
5. nu stiu dar ii fain sa traiesti fiecare moment ca si vum ar fi ultimul

| Gheorghe_Eugen__ouEg a răspuns:

Răspunde la fiecare motiv cu întrebări precum: Și ce dacă? Ce rost are? Cu ce mă ajută dacă oricum mor și totul de duce.
Așa vei afla de ce un sinucigaș a ales moartea cea eternă.