| SecretKiss a întrebat:

Spuneti alt motiv IN AFARA de :Limba engleza este o limba internationala (ca titlu), sau Limba engleza este limba afacerilor (alt titlu), pentru care credeti ca ar trebui ca toti elevii din toata lumea sa invete engleza. Argumentati-va raspunsul cu exemple si ganditi >rational:. Ganditi-va ca scrieti special pentru Barak Obama numai ca nu trebuie sa scrieti in englezahappy funda si vot evidentwinking

2 răspunsuri:
| NinelGuevara a răspuns:

Suna frumoslaughing)

| Toto_4177 a răspuns:

Daca toata populatia globului ar vorbi limba engleza poate s-ar intelege mai bine, ar avea acces mai repede la informatii din orice domeniu fara a fi nevoie de translatori, interpretari... Sigur ca acelasi lucru se poate spune despre orice alta limba, dar engleza este deja raspandita si-o vorbesc europenii, americanii, chinezii, indienii... Este de mult timp limba folosita in aviatie si marina in toata lumea.