| 2000nadia a întrebat:

Spuneti-mi 10 realizari personale, va rog, am nevoie urgenta!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

O sa-ti scriu 10 realizari, vorbind la general, nu ale mele personale:
1. Am luat BAC-ul.
2. Am luat permisul.
3. Am absolvit o facultate.
4. M-am casatorit.
5. Am castigat un turneu/o competitie.
6. Am ajuns pe cea mai inalta treapta a job-ului meu.
7. Am citit 100/1.000 de carti.
8. Mi s-a nascut primul copil.
9. Mi-am intalnit idolul.
10. Am calatorit in locul mult visat.

| Divy a răspuns (pentru AFR81):

Care e idolul tău?

| AFR81 a răspuns (pentru Divy):

Evident ca e vorba de Roger Federer, dar din pacate, multe dintre acele realizari sunt fictive. Probabil ca nu o sa-l intalnesc niciodata.

| Divy a răspuns (pentru AFR81):

Timpul va spune tu însă nu renunțawinking

| AFR81 a răspuns (pentru Divy):

Ai dreptate happy

7 răspunsuri:
| Byuska a răspuns:

Nu sunt 10 dar iti dau sieu niniste ideei..sunt casatorita cu cine mi.am dorit, am casa mult visata, am serviciul care l.am dorit, am masina mult visata,

| FaraNume1245 a răspuns:

Si faptul ca traiesti poate fi o realizare personala.

| emignon a răspuns:

Bună seara. Hai să mă laud un pic,fiindcă-mi prinde bine uneori.

- Am ajuns să mă cunosc cât de cât,să ştiu că nu voi avea vreodată familie,carieră şi satisfacţie profesională în viaţă. Deci în linii mari pot şi trebuie să-mi iau adio de la realizarea profesională.
- M-am axat pe dragoste,distracţii fără alcool şi pe studiul rolului pe care îl au relaţiile interumane de calitate în viaţa omului.
- Mi-am format automat o atitudine intenţionat depreciativă despre serviciu şi carieră,ca atare,pentru păstrarea în cât mai bună a sănătăţii mele mintale.
- Caut să-mi cultiv un punct de vedere,,de la bine-n sus"despre mine şi pe cât posibil şi despre alţii,dar de fapt despre alţii nu mă interesează mai deloc.
- Îmi caut talentele reale şi hoby-urile,şi pe cât posibil le cultiv,iar printre acestea sunt: dezvoltarea personală,psihologia,tehnica şi calculatoarele, descărcarea şi instalarea Windows şi Linux, versurile, excursiile în natură şi discuţiile plăcute şi ziditoare cu oamenii dragi şi nu numai.
- Mi-am schimbat religia în 2015, acum am o religie diferită aproape complet de cea a părinţilor mei.
- Am înţeles clar că serviciul,deci cariera,şi căsătoria,nu sunt pentru mine nici acum,nici în viitor,deci le programez să nu constituie,,ceva pentru mine",pietre de moară pentru mine,sănătatea şi viaţa mea.
- Mă ocup mult de softwer calculatoare,de instalat windows-uri cu licenţă ioc,păcălind fără să vreau sistemul,deoarece încă n-am avut tangenţă cu banii necesari ca să-mi cumpăr licenţe. Mă descurc destul de bine fără,şi fără să-mi pun problema de ce şi cum va fi. Voi vedea,sau experimenta,oricum.
Deduc că am venit pe lumea asta la şcoală,să învăţ şi să mă distrez cuminte: să mă scot la un suc,la o bere,să dansez şi să cânt acolo unde nu mă vede nimeni. Să fac asta fără alcool sau alte lucruri dăunătoare,şi să nu mă doară prea mult capul -sau orice altceva - de schimbările de decor şi nu numai, din lumea asta, deşi fac tot ce pot pentru a mă salva şi a mă menţine.
Înţeleg că eu însumi sunt cel mai important în viaţa mea, şi al doilea,, motor" -după împrejurări- care o poate face să funcţioneze.