| Tropkilla a întrebat:

Spuneti-mi bancuri, cel mai amuzant... funditabig grinbig grinbig grinbig grin.

Răspuns Câştigător
| MoatZa a răspuns:

Un nebun scrie o scrisoare! Trece un trecator si il intreaba pe nebun:
-Nebunule cu`i scrii scrisoarea?
La care nebunu:
-Mie
Trecatoru:
-Si ce scrie in ea?
Nebunu:
-Poi nu stiu ca nu am cititò inca.:]]]

La un bal, se duce unu' la o tipa:
- Papusa, dansezi?
- Da, sigur.
- Pai, atunci lasa-ma pe mine sa stau pe scaun.laughing)))

Trei ardeleni vin cu trenul de la Bucuresti la Cluj. Pe la Ploiesti unul zice:
- Oof!
Pe la Sibiu al doilea zice:
- Oof! Oof!
Pe la Alba-Iulia al treilea zice:
- Oof! Oof! Oof!
Ajung la Cluj si primul zice:
- No, bine c-am ajuns ca, iaca, tat drumul vorbiram numai politica!

2 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

1) A murit gheorghe şi merge-n Rai, unde aşteptă să-i vină rându, şi acolo vede multe ceasuri, aşa că-l întrebă pe sfântu petru :
- Sfinte Petre, ce-s cu atâtea ceasuri aici?
- Păi fiecare om are un ceas şi de fiecare dată când omu minte, manoşu arată c-a trecut o secundă.
- Şi ceasul ăla care-i la ora 12 al cui e? (Gheorghe)
- Păi e al unui bebeluş sărăcu-i nou-născut şi n-a minţit încă. (Sfântu Petru)
Stă Gheorghe un pic şi întreabă:
- Da ceasul lui Emil Boc unde-i?
- Oo-i în camera lui Isus, îl ţine pe post de ventilator. (Sfântu Petru)
2) A mers Gheorghe în Bucureşti cu bicicleta şi si-o pune lângă casa palatului şi se uită pe acolo.
Din curte, un paznic îi zice:
- Măi bade, i-aţi bicicleta de acolo că trebui să vină preşedintele, Vice-preşedintele şi consilierul.
La care Gheorghe:
- No las că nu-i bai, că i-am pus lăcat.
3) Într-o vară trebuia să stea un ţigan, un român şi un spaniol într-un coteţ cu un porc.
Primu care intră-i spaniolu, intră el, stă o săptămână, stă două săptămâni, da nu mai rezistă şi iese afară şi zice:
-Vai, ce pute porcu!
Al doilea care intră-i românu, intră el stă o lună, stă două luni, dar nu mai rezistă nici el şi iese afară şi zice:
- Vai, ce pute porcu!
Apoi intră şi ţiganu, stă el 6 luni, stă un an, dar după un an iese porcu afară şi zice:
- Vai, ce pute ţiganul!
4) Două bătrâne merg într-un parc, o bătrână avea un nepot, iar o bătrână avea o nepoată.
Când ajung în parc, se aşează pe o bancă, iar fata strănută.
Băiatul:
- Sănătate!
Bătrâna care avea nepoata zice către bătrâna care avea nepotul:
- Ce nepoţel educat ai!
Fetiţa strănuă din nou, la care băiatul iarăşi:
- Sănătate!
Bătrâna din nou:
- Ce nepoţel educat ai!
Fata strănută a treia oară, la care băiatu-i zice:
- Ai răcit, curvă mică!
5) un hoţ a intrat într-o casă, face 2 paşi şi aude o voce:
- Isus te priveşte
Mai face 2 paşi şi aude din nou:
- Isus te priveşte.
Mai face 2 paşi şi aprinde becul şi vede un papagal, apoi zice:
- Cine dracu-i aşa de prost să-i pună numele Isus unui papagal?!
Papagalu răspunde:
- Nu, eu-s Sfântul petru, Buldog este Isus.
6) Bulă la şcoală:
- Bulă, la ce timp este „sunt frumoasă"?
- Trecut, doamna învăţătoare!

| floriasdfg a răspuns:

Orăşeanul, îmbrăcat în costum şi purtând cravată, îşi încarcă arma, o pune la ochi, trage şi împuşcă un fazan care cade în curtea unui fermier. Orăşeanul se apropie de fermă, cu vădita intenţie de a-şi recupera prada, însă nimereşte peste un ţăran arţăgos.

"Vânatul a căzut în ferma mea! Este al meu!", strigă fermierul. Însă orăşeanul nu se lasă mai prejos: "Dar eu l-am împuşcat! Daţi-mi-l înapoi!", răspunde el. "Prea bine, atunci. Dacă vrei să îţi iei înapoi fazanul, va trebui să jucăm «ţărăneasca»", a continuat ţăranul. "Ce e asta?", întreabă orăşeanul. "Ei bine, îţi voi da un şut între picioare, iar apoi va fi rândul tău să îmi tragi un şut. Acela care va ţipa mai puţin va câştiga fazanul", explică ţăranul. Orăşeanul acceptă şi ia poziţia necesară. Ţăranul îşi ia elan şi îi trage un şut năprasnic între picioare. Vânătorul se prăbuşeşte şi se zbate de durere. După 20 de minute, el reuşeşte cu greu să se ridice în picioare, sperând să îşi ia revanşa, însă ţăranul îl opreşte spunându-i: "Gata, ai câştigat. Renunţ. Poţi să îţi iei fazanul".