| CarolinaArad a întrebat:

Spuneti-mi ce ati vrea voi sa deveniti cind veti fi mari? ce vreti sa aveti in viata, mai mult ma refer la cariera, ce ati vrea sa faceti? dau fundita pentru raspunsul care imi place big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi'as dori sa devin medic chirurg, pentru ca asa as putea salva vieti, cu toate ca uneori le'as si pierde! Dar nimic nu se compara cu multumirea cuiva ca i'ai salvat viata si tot la fel nimic nu se compara cu suferinta pe care o ai cand pierzi viata cuiva!
In ziua de azi am auzit de multe cazuri in care doctorii au facut greseli si au ucis oameni nevinovati (de ex mama unui prieten de'al meu a avut nevoie de o simpla operatie la stomca, doctorul i'a gresit operatia si tot sucul gastric i s-a varsat in corp, lasand'o in coma si intr'un final a murit). Ideea e ca nu vreau sa devin unul dintre acei doctori, vreau ca lumea sa aiba incredere in mine si sa ii multumesc nu sa ii ucid!

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La varsta mea am parcurs mai multe etape din viata si consider ca in proportie de 90 % visele mele s-au implinit, sper sa mai am timp si de restul...

| psiholoaga a răspuns:

Bunica. Pana atunci, terapeut, trainer, jurnalist, profesor sau ce mi-o mai scoate viata in cale; sunt flexibila si sunt convinsa ca nu m-as opri la o singura meserie pentru 30 de ani. youllneverguess, te inseli in privinta psihologiei. Nu se moare de foame (nici nu te imbogatesti), doar ca e nevoie sa investesti destul de mult ca timp si bani in formari pana sa ajungi sa iti scoti banii, apoi sa castigi.

| oz a răspuns:

Orice...numai visele copilariei sa nu le pierd.

| SweetCandy a răspuns:

Eu vreau sa devin psiholog...este meseria in care ajungi l sufletul omului si incerci sa il "vindeci"big grin imi plac oamenii si imi place sa ii ajuthappy

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...
Vreau sa devin actrita, cantareata...visul meu de cand eram la gradiihappy

Tu? smug

papa
xoxo.

Merith fundita?smug

laughing

| Mwhahahaa a răspuns:

Aoleuuu, m-ai dezmagit complet
rolling on the floor

| ioana181 a răspuns:

Am vrut sa dau la actorie da in romania daca nu prinzi cateva telenovele la buftea, mori de foame ca actor. Deci ceva banos asa ca dau la drept. laughing

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Eu as vrea sa fiu psiholog, dar ma gandesc si la aspectul baniilor. Ai muri de foame cu aceasta meserie. Stiu ca nu e foarte bine cum gandesc si ca trebuie sa faci ce iti place pentru a fi fericit, dar si fara bani nu poti fi fericit. Mi-ar placea poate sa fiu doctor veterinar. Nu m-am hotarat. Si mi-e frica sa nu iau o hotarare gresita atunci cand va veni momentul sa decid. Sa nu-mi luati exemplulcrying.

| Kitty a răspuns:

Mi-as dori sa devin scriitoare, chiar daca este destul de dificil, dar am inceput sa scriu... sa compun tot felul de chestii interesante si imi place sa fac asta, mai ales atunci cand sunt intr un moment prost... imi exprim sentimentele prin ceea ce compun. Poate o sa am vreodata sansa aceasta...si in al doilea rand mi ar place sa fiu actritza, imi place sa joc in piese de teatru si ma bucur ca am avut ocazia aceasta la scoala...Imi plac de asemenea si limbile straine si romana... I love Englishlove struck

| antonius74 a răspuns:

"cand voi fi mare vreau sa fiu miliardar in $" - cred ca asta visam fiecare la varsta copilariei laughing
acum serios, mi-ar placea sa ma vad programator, poate chiar (unic)asociat intr-o firma de succes: cine stie, poate devin si bogat laughing
in alte aspecte ale vietii: o casatorie fericita, prieteni de incredere, respectul celor din jur si niste copii frumosi. alte lucruri le consider, pur si simplu, bonusuri ale realizarilor de mai sus big grin

| loundy a răspuns:

Psiholog criminalist. Imi place sa analizez oamenii si sa imi dau seama cum gandesc, chiar daca nu ii cunosc personal

| SweethearT a răspuns:

Buna,happy. Eu as vrea sa dau la arhitectura din cauza ca sunt talentata la desen, insa inainte vroiam la medicina. Oricum cateodata, iti mai schimbi modul de a gandi, si atunci iti schimbi si preferintele.

| poechce a răspuns:

Cand eram micuta, 8-9 ani. voiam sa fiu actrita.
Acum. vreau sa merg pe medicina. psihologie.

| Dianna_8523 a răspuns:

Pai, ma bucur ca ai pus intrebarea aceasta, deoarece imi place sa ma exprim happy. Imi doresc sa fac multe, multe lucruri, n-am sa ma opresc la unul singur. Desi, de cand ma stiu mi-am dorit si imi doresc sa fiu actrita. Am sa lupt pana la capat pentru a-mi indeplini visul, dar pana atunci as mai avea o lista din care as putea sa aleg. De exemplu, imi place sa desenez, imi place tot ce este legat de moda, mi-a trecut prin cap sa devin si designer vestimentar. Imi place sa scriu happy, limbile straine, ar fi dragut si un jurnalist(imi place sa calatoresc foarte mult), sau ba chiar translator de limba engleza happy. Lista poate continua. Insa ma opresc aici. Dar tu, nu ne-ai spus dorinta ta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Am ajuns după multe examene acolo unde mi-am dorit.
Sunt o fericită din acest punct de vedere, mă reprezintă.
În continuare îmi doresc să ajung și pe următoarele trepte ierarhice ale meseriei.
Mă amuză "amenințarea" ta: dau fundița...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presedinte al Americi
winkinglaughing