| LoveMetin a întrebat:

Spuneti-mi si mie toate profilele de liceu si ce materii se fac cel mai mult la fiecare.

2 răspunsuri:
| AddictedToLife a răspuns:

Filologie(romana,limbi straine),mate-info(matematica si informatica), stiinte ale naturii(fizica, chimie), stiinte sociale(nu prea stiu) si mai exista si profil economic(unde se fac materii normale plus cateva diferite), iar la mate-info si filo poti avea bilingv(unde se fac 6h/saptamana de limba respectiva).

| BlackEyedGirl a răspuns:

Profile reale:
1.Mate-info, se face multa matematica M1(numai la profilul asta), care are cateva capitole in plus fata de M2 si multa informatica.
2.Mate-info bilingv (engleza/franceza/germana) la fel ca la mate-info doar ca se face mai multa limba straina si se da si teza.
3. Stiinte ale naturii, se face in special biologie, fizica si chimie, este facut in special pentru cei ce vor sa dea la medicina.
Profile umane:
1.Filologie, se face in special romana si multa istorie, geografie, logica/psihologie/filozofie, dar se face foarte putina matematica, iar dintr-a 11-a nu se mai face deloc.
2.Filologie bilingv (engleza/franceza/germana) la fel ca la filologie doar ca se face mai multa limba straina.
3. Stiinte sociale, sunt la fel ca la filologie simplu, dar se pune accent mai mult pe istorie.