| VeryV a întrebat:

Va rog din suflet daca vrei sa imi spuneti si mie ce materii se fac la profilele din licee. La fiecare profil, fiecare materie as dori. Va rog mult ma puteti ajuta? Am nevoie urgenta!

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Profil uman.filologie.-romana franceza engleza geografie istorie multa mate doar 2 ore
filologie bilingv eng/franceza-la fel ca la folologie simpla doar ca studiezi mai amanuntit eng/franceza
Social- faci ist geografie romana deloc(mai multa geografie)
Pofil real.stiintele-naturi- biologie chimie fizica 4 ore de mate 4 de rom(e un profil complex eu am fost pe el)
mate-info-faci exact k la stiintele naturi doar k numarul orelor de mate si de inf e mult mai mare
mate-info intensiv-la fel ca mate-info doar cu mai multe ore de informatica
profil tehnologic-sunt multe specializari faci ce tine delocat de specializarea aia faci si practica acolo

| VeryV explică (pentru ignore):

Si la real.filologie ce materii faci?

| CocoMexii a răspuns:

Daca e profil tehnologic, depinde de profil in parte, faci obiecte de specialitate, insa faci si mate, romana, geografie, biologie,, fizica chimie, istorie, engleza, franceza.chimia, biologia si fizica se scot dupa clasa a10a.Daca e profil de mate info, faci mai multa matematica si m1, in rest faci m2, care este mai usor. In general la toate profilele se face si psihologie, logica, economie.
Eu zic ca la liceele tehnologice este mai usor, ca nu mai faci fizica, chimie, bio+ faci m2.