| anonim_4396 a întrebat:

Spuneţi-mi toate materiile de la ştiinţe sociale?

3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Pai... Incepem:
Clasa a 9-a: romana, engleza, franceza(sau ce limba straina/limbi straine mai faceti voi), geografie, istorie, logica, biologie, desen, matematica, informatica, sport, muzica, latina, chimie, religie, fizica, dirigentie
Clasa a 10-a: idem, cu deosebirea ca inloc de logica faci psihologie si ti se adauga un nou obiect numit Educatie antreprenoriala.
Clasa a 11-a: romana, engleza, o alta limba straina(sau inca 2 limbi straine// la noi sunt franceza si spaniola), geografie, istorie, sociologie, economie, matematica(una foaaarte usoara, M5big grin), informatica, religie, desen, sport + purtare (e posibil sa faci sau sa nu faci dirigentie, la noi nu mai este in orar)
Clasa a 12-a: idem a 11-a doar ca numai faci sconomie, iar in loc de sociologie faci filosofie, etica aplicata si studii sociale.
Astea obiecte le-am facut eu in 4 ani de zile la profilul studii sociale, numai ca e posibil sa difere de la liceula liceu. Oricum, sper ca te-am ajutat sa-ti faci o idee!winking

Răspuns utilizator avertizat
| madychan95 a răspuns:

Civica, romana, limbi straine si ore foarte putine de mate, fizica si chimie